До Запоріжжя приїхала велика кількість переселенців з різних областей, яка потребує фінансової та гуманітарної допомоги. У місті є багато організацій, які надають допомогу у вигляді речей, одягу, продуктів харчування і т.д. За півтора роки повномасштабної війни вони зіштовхнулися з багатьма проблемами, що пов’язані з видачею гуманітарки.
Вчора, 27 вересня, Громадська спілка «Альянс громадянських ініціатив» зібралася заради обговорень проблемних питань, передає Акцент.
До складу спілки на сьогодні входять п’ять організацій:
Благодійна організація «Благодійний Фонд Волонтерський Центр Народна Допомога», керівник – Олександр Павленко. Благодійна організація «Благодійний Фонд «Козацькі Справи», керівник – Андрій Чупіков. Громадська організація «ЕМ42», керівник – Максим Мягкий. Громадська організація «Перший Волонтерській», керівник – Віталій Пронін. Громадська організація «Теплі долоні Україна», керівник – Наталія Єльцова.
Ми виділили на сьогоднішній день 5 основних проблем у сфері гуманітарної діяльності. Перше — є велика кількість людей, які не забезпечені системною гуманітарною допомогою, бо вони не є мешканцями Запорізької області. Вони приїхали з інших областей, але в Запоріжжі немає хабу, який би опікувався саме ними. Наразі ми збираємо дані про них та створюємо свою базу, починаємо забезпечувати гуманітарною підтримкою. Друга проблема — підтримка малозабезпечених громадян, зокрема пенсіонерів, багатодітних родин і людей з інвалідністю. Наразі немає системної допомоги для цих людей. Для вирішення цього питання ми також складаємо свою базу, забезпечуємо безкоштовне харчування, — розповіла Наталія Єльцова.
Найскладнішим питанням волонтери назвали адресну доставку гуманітарної допомоги для маломобільних людей без зовнішньої опіки. Для його вирішення необхідна співпраця з ОСББ й місцевими органами.
Четверта проблема — зниження донорської активності або зникнення багатьох організацій, які раніше надавали допомогу. Потрібно знову підіймати це питання, доносити інформацію про те, що підтримка зараз досі дуже необхідна. П’ятий напрямок роботи — адаптація до нових умов життя постраждалих від війни українців. Деякі люди звикли до отримання гуманітарної допомоги, але треба надавати можливість прошарку, який може бути працевлаштований, адаптуватися в сьогоднішніх умовах. Зокрема, це стосується навчання, професійної переорієнтації. Для цього ми почали співпрацювати з навчальними закладами й центрами зайнятості, — додала Єльцова.
Під час зустрічі також відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Альянсом та YMCA України в Запорізької області в особі керівника цієї організації Юрія Білого. Меморандум має на меті поліпшити співпрацю між громадськими організацями і покращити якість надання допомоги. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-gromadski-organizatsiyi-nazvali-osnovni-problemi-nadannya-gumanitarki-naselennyu/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook