У Запоріжжі хочуть скоротити кількість шкіл: причини

З 1 вересня запорізьких школярів планується перевести на змішаний формат навчання. У пріоритеті – безпека і учнів, і педагогів. При цьому гостро стоїть потреба сформувати спроможну мережу закладів середньої освіти. Це зумовлено також і в першу чергу тим, що суттєво скоротилась кількість дітей шкільного віку. Рішення — просте.

За інформацією пресгрупи мерії Запоріжжя, важливу роль також відіграє і фінансова складова, адже цьогоріч місто отримало менше грошей на виплату зарплат педагогам через невідповідність формульному розрахунку, за яким місто отримує державну субвенцію.

Нагадаємо, у Запоріжжі оплата праці вчителів тепер залежатиме від наповнюваності класів. Цього року обсяг державної субвенції на оплату праці педагогів залежатиме від наповнюваності класів. У розрахунку береться до уваги середня наповнюваність класу – 27,5 учнів. При цьому у Запоріжжі на теперішній час цей показник складає – 26,3. Тобто місто недоотримає понад 287,7 мільйонів гривень. Цю суму доведеться компенсувати силами місцевого бюджету.

Зауважимо, що раніше за скорочення мережі запорізьких шкіл висловилися колегія Департаменту освіти та науки – на спеціальному позачерговому засіданні, а також Ради директорів закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти. Обидва органи зібралися протягом кількох днів після того, як тема закриття шкіл набула суспільного резонансу.

— Ми маємо прийняти виважені управлінські рішення щодо формування мережі закладів освіти, які дозволять нам створити безпечні та комфортні умови для якісного навчання учнів, а також оптимізувати наявні ресурси в галузі, — зазначила заступниця директора департаменту освіти ЗМР Наталя Вітковська.

.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-khochut-skorotyty-kilkist-shkil-prychyny.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top