Молодий працівник Кирило Санін, одружившись, захотів фінансової та й взагалі всілякої стабільності
Тому врешті-решт він опинився на комбінаті “Запоріжсталь”. Тут висока й стабільна заробітна плата, повний соціальний пакет, перспективи кар`єрного росту.
Кирило Санін працює зараз старшим газівником в управлінні залізничного транспорту — розморожує вагони з сипучими матеріалами, які доставляються на “Запоріжсталь”.
Про те, як Кирило прийшов до сьогоднішньої своє стабільності, він розповів “Индустриалке”. Сказав, що його спогади можуть бути корисними й для тих, хто ще не визначився із своїм професійним шляхом у житті.
— Третій рік я працюю на “Запоріжсталі”, — розповідає Кирило. — Після школи вступив до Запорізького гідроенергетичного коледжу. Відучився там. Отримав спеціальність молодшго спеціаліста з гідроенергетики. Після коледжу я вступив до Запорізької державної інженерної академії. Там теж протягом року продовжував навчатися по спеціальності гідроенергетика. А після цього перейшов на іншу спеціальність — охорона праці.
Так склалися обставини. У навчальному закладі мені запропонували перейти в групу цієї спеціальності. Я погодився — за умови, що залишаюсь на бюджетному навчанні. Так закінчив навчання на бакалавра. А після цього вступив на магістратуру по охороні праці. Зараз в дипломах про освіту у мене записано. Бакалавр — інженер з охорони праці. Магістр — цивільна безпека.
— Чому після гідроенергетики ви обрали спеціальність — охорона праці?
— З урахуванням того, що в Запоріжжі гідроенергетика — це тільки Дніпрогес. Відповідно, влаштуватися на роботу по цій спеціальності — не так вже й багато варіантів. А коли запропонували спеціальність з охорони праці, то я подумав, що тут набагато більше перспектив. В принципі, на будь-якому підприємстві, де працюють люди, питання охорони праці всюди присутнє. Тому простіше, як то кажуть, знайти роботу.
— Кирило, а рішення прийти на “Запоріжсталь” — воно коли у вас з`явилось?
— До цього я на “Новой почте” підробляв. А коли народився син, треба було думати про стабільність. Перш за все, — про фінансову. І тому я вирішив піти працювати на “Запоріжсталь”. До того ж, ще й батько мій працює на “Запоріжсталі”. В цеху ремонту прокатного обладнання. А я працюю в цеху ремонту рухомого складу — дільниця гаража розморожування руди .
— І яку стабільність на “Запоріжсталі” ви отримали?
— Стабільність на “Запоріжсталі” для мене полягає у тому, що, перш за все, стабільно виплачується зарплатня. Причому, не раз, а тричі на місяць — аванс, зарплата та премія. Плюс коли я поступив на роботу, була така ситуація, що виникли проблеми із здоров`ям у дитини. І тоді мені комбінат виділив матеріальну допомогу на лікування дитини. Вдячний за це тодішньому генеральному директору Ростиславу Ігоревичу Шурмі.
— Зараз багато хто їде працювати за кордон, в ту ж саму Польщу. Ви ж одначе вирішили залишитись в Україні — чому?
— Я не бачу сенсу в тому, щоб їхати кудись за кордон. На комбінаті “Запоріжсталь” можна спокійно розвиватись, підвищуватись в плані кар`єрного зростання. І ось простий приклад. З урахуванням того, що я був на останньому курсі бакалаврату, коли прийшов на комбінат. А графік роботи дозволяв мені відвідувати навчання у вузі. Тобто я міг вчитись і працювати. І ще так склались обставини, що на комбінаті потрібна була людина, яка зможе виконувати обов`язки майстра на час його відсутності.
Отже, через півроку після приходу на “Запоріжсталь” я закінчив навчання. Отримав диплом інженера з охорони праці. Свідчення того, що я можу займати керівну посаду. І саме в цей час майстер пішов у відпустку. А мене призначили на його посаду.
— Стрімка кар`єра?
— Так. А може, запланована. І тепер, коли майстер відсутній, я завжди виконую його обов`язки.
— З чим пов`язана зараз ваша основна робота?
— Переважно вона виконується в осінньо-весняний період. Коли починаються заморозки, сипучі вантажі, які у вагонах надходять на комбінат, доводиться розморожувати. Це концентрат, аглоруда, флюси, вугілля. Для цього існує гараж розморожування. Тобто перед тим, як везти вантаж, наприклад, у доменний цех, його завозять до нас. І ми цей вантаж розігріваємо, щоб при розвантаженні він швидко висипався, щоб не було із цим проблем. В міжсезонний період займаємося ремонтом обладнання.
— А як ви почали брати участь у русі молодих лідерів?
— Спочатку я не знав про цей проект. А потім якось я заміняв свого майстра, і він мені зателефонував. Розповів, що є такий проект — “Молоді лідери Метінвеста”. І запропонував мені цікаву тему. У нас не вистачає потужностей. Тому потрібен ще один так званий тепляк — де мають розігріватися вагони. Адже потік вагонів із вантажами великий. Тому розглядається варіант збільшення потужності.
У нас склалася команда для участі у конкурсі молодих лідерів. Були цікаві тренінги, навчання. Потім ми оформили свою пропозицію. Був захист робіт у Палаці культури металургів. На жаль, призове місце ми не посіли. Тема була доволі цікава. Але занадто витратна. Тож треба думати над зниженням вартості проекту. І цілком можливо, що тоді він буде реалізований.
— Чим подібні проекти допомагають таким, як ви, молодим співробітникам у їх роботі?
— Коли займаєшся розробкою якогось проекту, більш заглиблено, занурюєшся у всілякі технологічні процеси, які відбуваються у виробництві на комбінаті. Тобто ти вже безумовно професійно зростаєш. Більш всебічно починаєш розуміти складну роботу всього металургійного комплексу. До того ж, збираючи інформацію, спілкуєшся з широким колом людей. В тому числі і зі спеціалістами, у яких водночас можна багато чому навчитися. Так у мене і було. Це потужна й корисна професійна школа.
З тих пір, як я прийшов працювати на комбінат, вже багато чого змінилось. Я побачив, що тут постійно йде робота з професійного вдосконалення. Тут є куди професійно зростати. Робити кар`єру у кращому розумінні цього слова.
Фото: Дмитро Шилін
Читайте також: Работники запорожского предприятия создали роботов будущего — фото
Читайте також: Работники запорожского предприятия создали роботов будущего — фото
Сообщение У Запоріжжі молодий працівник розповів, чому замість Польщі він обрав “Запоріжсталь” появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-molodiy-pratsivnik-rozpoviv-chomu-zamist-polshhi-vin-obrav-zaporizhstal
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook