У Запоріжжі нагородили переможців конкурсу на здобуття премії генерального директора Метінвесту

Співробітники Метінвесту запропонували круті ідеї для реалізації на виробництві

Серед підприємств, які входять до Групи Метінвест, відбувся конкурс проєктів у галузі охорони праці, здоров’я і навколишнього середовища на здобуття премії генерального директора. Сьогодні у рамках святкування 15-річчя компанії у Запоріжжі переможців конкурсу привітав генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков.

Він зазначив, що дуже важливим є факт того, що всі проєкти-переможців настільки універсальні, що можуть застосовуватися на кожному підприємстві групи. Один з критеріїв оцінки проєктів — це можливість їх масштабувати на всю компанію, щоб отримати значний позитивний ефект.

— Ми всі розуміємо, що нам треба дбати про майбутнє, а майбутнє залежить від того, як ми сьогодні будемо дбати про здоров’я наших співробітників, про екологію в наших містах-присутності, про охорону праці на наших підприємствах, — зазначив Юрій Риженков. — Показово, що всі проєкти, які у нас сьогодні перемогли, мають ефект з точки зору екології або здоров’я, але вони також мають ефект операційних поліпшень, а це означає, що тема безпеки, здоров’я, праці, екології — це невід’ємні частини ефективності компанії в цілому. Для нас це не тільки пріоритет № 1, для нас це — ДНК всієї компанії. Ми завжди думаємо про здоров’я співробітників, про безпеку, екологію.

Також Юрій Риженков привітав усіх присутніх співробітників з різних підприємств Групи з 15-річчям, яке компанія відзначає в цьому році.

Юрій Риженков

— Ми вже сформовані, як команда, як хороший тандем підприємств, у якого є серйозне майбутнє, — підкреслив генеральний директор Групи Метінвест. — Сьогодні настав момент, коли ми замислюємося не тільки про те, як розвиватися і долати кризу, а й думаємо про нашу стратегію. Метінвест сьогодні входить в новий, в історичному розумінні для себе, виток — це стратегія відновлення наших підприємств. Як з точки зору якості продукції, яку ми випускаємо, так і з точки зору впливу на навколишнє середовище. Це як раз той напрямок, в якому ми сьогодні повинні рухатися вперед і перші кроки ми вже робимо.

Підприємства змагалися в чотирьох номінаціях — охорона праці та промислова безпека, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища та нова категорія у цьому році — фокусне направлення. Для здобуття перемоги працівники мали презентувати власний винахід, який удосконалив роботу в цих напрямках.

Отже перемогу, дипломи та премії здобули фахівці: ПраТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат».

Так, у номінації «Охорона навколишнього середовища» переміг проєкт щодо захисту підземних вод від впливу місця видалення відходів.

— У металургії, крім основного продукту, є і побічні продукти — це доменні шлаки, сталеплавильні шлаки. У багатьох випадках шлаки йдуть в накопичення і треба організовувати місце для їх безпечного зберігання, — розповів генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Тарас Шевченко. — Міністерство природи радикально посилило вимоги безпеки зберігання відходів щодо захисту ґрунту і підземних вод. Ми повинні думати і про наслідки впливу нашого виробництва на навколишнє середовище і створювати безпечні умови, як для працівників підприємства, так і для жителів міста. Тому ми знайшли більш сучасні і зручні варіанти захисту ґрунтових вод і ґрунтів, щоб можна було далі працювати і шлакові продукти безпечно розміщувалися з урахуванням всіх норм і правил.

Генеральний директор ПраТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» Андрій Скачков, розповідаючи про проєкт, який отримав перемогу підкреслив, що для майбутніх фахівців дуже важливо мати змогу зануритися у роботу та побачити її зсередини, потренуватися. Тепер така змога є. У своєму проєкті вони представили навчальні тренажери-симулятори, які діють в максимально наближених умовах до реального виробництва.

— Наш проект — це тренажери-симулятори для роботи великовантажних самоскидах «Белаз» і екскаваторах, — розповів Андрій Скачков. — Це перший ланцюжок нашого процесу видобутку руди. Тільки на цьому тренажері можна перевірити себе в екстремальній ситуації. Завдяки сучасним технологіям ми заклали в ці тренажери всі умови, які реально відбуваються в кар’єрі. Все що необхідно в процесі успішної роботи і її контролю, можна випробувати на цьому тренажері, отримати досвід і знання.

Генеральний директор ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» Олександр Герасимчук зазначив, що найголовніше на виробництві — це люди та стан їх здоров’я. І саме цей принцип лежить у розробці їх проєкту.

— В цьому році нам пощастило і наші зусилля дали результат у вигляді перемоги на цьому конкурсі. Гасло нашої компанії «Життя, здоров’я, екологія». Ми вважаємо, що важливо розвивати питання охорони здоров’я в колективі. Цей проект дуже важливий для нас, тому що ми зараз відчуваємо, що повинні поліпшити якість оглядів наших працівників, — пояснює Олександр Герасимчук. — Ми опрацювали це питання і знайшли один з оптимальних варіантів — проводити діагностику через електронну систему. Дана система дає можливість контролювати стан здоров’я працівників по п’яти параментрам, а раніше було за трьома. Тепер, коли людина буде заступати на зміну, у нас буде максимально розгорнута інформація про стан її здоров’я. Така діагностика дасть можливість запобігти розвитку захворювань. Людина з передумовами захворювань не буде потрапляти у складні умови.

Генеральний директор АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» Костянтин Федін пишається тим, що проєкт його фахівців зможуть реалізовувати на інших підприємствах Групи.

— У цьому році ми виграли конкурс в номінації з техніки безпеки. Колектив управління залізничного транспорту запропонував свою систему оповіщення. Хлопці самі знайшли і виготовили прилад, який ефективніше тих, які продаються на ринку, — зазначив Костянтин Федін. — На кожному підприємстві Метінвесту є залізничний цех і протяжність шляхів коливається від 200 до 500 кілометрів. Я впевнений, що такий прилад зможуть ефективно використовувати на кожному нашому підприємстві. 

Завдяки винаходам працівників компаній Метінвесту виробництво стало екологічнішим, а процес роботи — ще більш безпечним.

Як повідомляла «Индустриалка», Групі Метінвест цього року виповнюється 15 років. За цей час вона змогла залишити свій слід в Україні та світі й щодня незримо присутня у житті мільйонів людей. Побачити продукцію Метінвесту можна дорогою на роботу через знайомий міст, перед вильотом до іншої країни з нового терміналу аеропорту і навіть за тисячі кілометрів від дому.


Метінвест

Читайте також: «Робимо українське»: Метінвест запускає проєкт до 15-річчя компанії

Сообщение У Запоріжжі нагородили переможців конкурсу на здобуття премії генерального директора Метінвесту появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-nagorodili-peremozhtsiv-konkursu-na-zdobuttya-premiyi-generalnogo-direktora-metinvestu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top