Прокурори у судовому порядку вживають заходи щодо захисту культурної спадщини, побудованої у 1930 році.
Запорізьким окружним адміністративним судом відкрито провадження за позовом Дніпровської окружної прокуратури м. Запоріжжя про зобов’язання забезпечити складання облікової документації на щойновиявлений об’єкт культурної спадщини.
Підставою для пред’явлення позову стала тривала бездіяльність уповноваженого органу, через яку об’єкт культурної спадщини архітектури та містобудування понад 5 років залишався без статусу пам’ятки культурної спадщини.
Внаслідок незабезпечення складання пакета документів та невнесення відповідного подання до Міністерства культури та інформаційної політики щойно виявлений обʼєкт культурної спадщини місцевого значення — Будинок управління «Дніпроенерго» не був своєчасно занесений до Державного реєстру нерухомих памʼяток України.
До відома: із запровадженням державного плану розвитку електроенергетичної галузі у 1927 році почалося спорудження Дніпровської електростанції, поблизу із якою у 1930 році був побудований Будинок управління «Дніпроенерго» — головна контора, а у той час ще і місце управління головного інженера із будівництва. Разом із цим, під час Другої світової війни будівля була пошкоджена, проте у подальшому відновлена за проєктом архітектора – конструктора Орлова Г.М. Будівля є шедевром архітектурного стилю «конструктивізм» та цінним прикладом архітектури. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-ob-yekt-kulturnoyi-spadshhini-ponad-5-rokiv-zalishavsya-bez-statusu-pam-yatki/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook