У Запоріжжі обговорили питання пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Питання пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС та постраждалих в результаті Чорнобильської катастрофи обговорили під час «круглого столу»

19 березня 2021 року, в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області під головуванням начальника Головного управління Світлани Жмурко та голови Запорізького обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Союз інвалідів – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» Євгена Пєгова відбулось засідання «круглого столу».

круглый стол

Він був організованийв рамках Угоди про співпрацю у сфері пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС,

В засіданні взяли участь фахівці Головного управління, представники громадської організації та ЗМІ.

Пенсію відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», сьогодні отримують 3884 жителів Запорізької області.

Учасники засідання розглянули актуальні питання пенсійного забезпечення пенсіонерів цієї категорії, результати перерахунку їх пенсій з 1 січня та індексації з 1 березня 2021 року.

Їм призначаються державні пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника і додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, які встановлюються в залежності від категорії постраждалого.

Зокрема було зазначено, що після перерахунків середній розмір пенсій 850 осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих І категорії становить 8752 грн, 2367 осіб ІІ категорії – 5151 грн, 638 осіб ІІІ категорії – 4049 грн та 29 осіб ІV категорії – 4409 грн.

При цьому, мінімальний розмір пенсій інвалідів-ліквідаторів І категорії, що прирівняні до інвалідів війни, складає 11498 грн (І група інвалідності), 9287 грн (ІІ група) та 6368 грн (ІІІ група).

Наступне збільшення надбавок, підвищень до пенсії учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС заплановано з 1 липня та з 1 грудня 2021 року у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Ліквідаторам розповіли про електронні сервіси

Начальник Головного управління Світлана Жмурко проінформувала присутніх про широку інформаційну кампанію, яку ведуть фахівці Фонду в області, щодо сучасних онлайн-послуг Пенсійного фонду, розповіла про електронні сервіси: «Електронна трудова книжка», «Пенсійний калькулятор», «Автоматичне призначення пенсії», мобільний застосунок «Пенсійний фонд» та їх переваги.

Заступник начальника Головного управління Вікторія Терещенко відповіла на питання щодо пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які виникли під час проведення «круглого столу».

А начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Анастасія Лозицька продемонструвала чорнобильцям порядок реєстрації на вебпорталі Фонду та практичне застосування ними цих сервісів.

круглый стол

Голова громадської організації Євген Пєгов висловив вдячність працівникам Головного управління за корисну і актуальну інформацію, яку отримали чорнобильці.

Світлана Жмурко запевнила, що працівники Фонду і надалі працюватимуть над підвищенням якості пенсійного обслуговування такої шанованої категорії громадян.

Читайте також: Пенсії проіндексували не всім пенсіонерам Запорізької області

Джерело: Головне управління ПФУ в Запорізькій області

Сообщение У Запоріжжі обговорили питання пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-obgovorili-pitannya-pensiynogo-zabezpechennya-likvidatoriv-avariyi-na-chaes

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top