У Запоріжжі одні з найдешевших квартир в Україні (АНАЛІТИКА)

Звіти про ринок нерухомості в Україні показують значні зміни у цінах на 1-кімнатні квартири.

Ціни зросли у Волинській області на 19% до середніх 46 616 доларів США і знизились у Дніпропетровській області на 4% до 42 954 доларів США в період з лютого по березень 2024 року.

У решті регіонів також спостерігаються як зростання, так і зниження цін.

Ціни на 1-кімнатні квартири в Україні в середньому коливаються від 20 738 до 93 168 доларів США. За аналізом, найбільш доступні квартири у Херсонській та Запорізькій областях, а найвищі ціни зафіксовані у Києві.

Узагальнюючи, зростання цін на 1-кімнатні квартири відбулося в діапазоні від 0,1% до 19%. Окрім Волинської області, де ціни залишилися незмінними, в інших регіонах країни вартість купівлі таких квартир помітно зросла:

у Чернівецькій області — на 9,3%у Івано-Франківській області — на 4%у Чернігівській області — на 4%у Сумській області — на 4%

У Києві на вторинному ринку вартість 1-кімнатних квартир збільшилася лише на 0,1%.

Ціни на житло дешевшали в діапазоні від 1% до 4%. Окрім Дніпропетровської області, де відбувалося значне зниження вартості нерухомості, в інших регіонах України спостерігалося значне падіння цін на житло:

у Черкаській області — на 3%у Рівненській області — на 3%у Харківській області — на 3%у Полтавській області — на 2.2%у Вінницькій області — на 2%у Запорізькій області — на 2% Миколаївській — на 1,1%Одеській — на 1% Де найдешевше житло

Найдешевші ціни на 1-кімнатні квартири спостерігаються в Херсонській області, де вони в середньому становлять 20 738 доларів США та у Запорізькій області — в середньому 22 612 доларів США.

Також серед регіонів з найнижчими цінами є:

Миколаївська область — 23 164 долара США;Кіровоградська область — 27 902 долари США;Сумська область — 28 867 доларів США.

Ці регіони знаходяться серед лідерів за доступністю цін на житло в Україні на вторинному ринку.

Де найдорожчі 1-кімнатні квартири

Найвищі ціни на 1-кімнатні квартири спостерігаються у Києві, де вони в середньому становлять 93 168 доларів США. Окрім столиці, високі ціни зафіксовані в таких областях:

у Львівській області — 69 680 доларів;у Закарпатській області — 53 401 долар;у Вінницькій області — 51 935 доларів;у Івано-Франківській області — 50 373 долари. Чому українці відмовляються від покупок квартир на «вторинці»

Російське вторгнення, зростання відсоткових ставок і зміна курсу долара — ці події мають великі наслідки для ринку житла в Україні та по всьому світу. Вони призводять до зміни пріоритетів покупців і впливають на ринкову ситуацію. Але не всі сектори нерухомості реагують на ці нові реалії однаково.

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрія Пити, зміни курсу долара особливо негативно впливають на вторинний ринок житла. На первинному ринку забудовники продають житло за фіксованою ціною в гривні, тому зміни курсу долара не так сильно впливають на вартість житла. Водночас, зростання курсу долара вигідне для покупців на первинному ринку, тоді як на вторинному ринку воно може призвести до збільшення вартості житла в доларовому еквіваленті.

«Приміром, якщо людина має 50 тисяч доларів, а курс у країні, умовно, 40 гривень за долар, то на первинному ринку вона зможе купити квартиру за 2 мільйони гривень. Але якщо курс зросте до 50 гривень за долар, у людини вже буде не 2, а 2,5 мільйона гривень, при цьому ціна на квартиру залишиться незмінною, а людина зможе заощадити 500 тисяч гривень», — наводить приклад Піта.

На вторинному ринку житла існує прив’язка до валюти, тому зі зростанням курсу долара продавці підвищують ціни на житло. Це може призвести до втрати потенційних покупців. В таких ситуаціях люди частіше звертають увагу на первинний ринок, де можливість покупки у гривні виявляється більш привабливою.

Продавці на вторинному ринку можуть знизити ціни лише в умовах недостатнього попиту. Це ставить перед ними складне завдання щодо встановлення вірної цінової політики. Зауваження експерта підтверджує, що зростання курсу долара, спричинене війною Росії проти України, не має такого серйозного впливу на ринок нерухомості, як це було, наприклад, у 2014 році, коли ринок відчув зміни значно сильніше. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-odni-z-najdeshevshih-kvartir-v-ukrayini-analitika/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top