У Запоріжжі оголосили вирок депутату-колаборанту: подробиці

До 10 років ув’язнення засуджено депутата Запорізької облради, який очолив псевдоорган російських нацистів в окупованому місті Дніпрорудному.

За інформації Запорізької обласної прокуратури, у порядку спеціального судового провадження депутата Запорізької обласної ради від «Опозиціного блоку» визнано винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Його засуджено до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади в органах влади строком на 15 років та з конфіскацією всього належного майна.

Прокурори в суді довели, що у травні 2022 року чоловік добровільно надав згоду на співпрацю з окупаційною владою РФ та погодився на пропозицію обійняти посаду «голови військово-цивільної адміністрації м. Дніпрорудне».

Як раніше повідомляв «Форпост»,  у липні минулого року до суду був скерований обвинувальний акт стосовно депутата Запорізької облради Миколи Пастушенка, який погодився на пропозицію окупантів очолити «військово-цивільну адміністрацію міста Дніпрорудне».

Нагадаємо, депутат Запорізької облради Пастушенко, обраний від «Опоблоку», добровільно перейшов на бік ворога та почав у травні співпрацювали з окупаційною владою. Загарбники оголосили його «головою військово-цивільної адміністрації м. Дніпрорудне.

Крім того, задокументовано, що за безпосередньої вказівки російських військових псевдоголова призначав на відповідальні посади в окупаційні адміністрації прихильників «руського мира».

Він свідомо сприяв окупантам в управлінні захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності місцевої ради Дніпрорудного.

Як вже повідомляв «Форпост», на початку травня у Запорізькій обласній раді зі складу членів депутатської групи «За Україну» виключено депутата облради Миколу Пастушенка.

Голова обласної ради Олена Жук пояснила, що виключення депутата — наслідок його підтримки діяльності російської армії.

«Сприяти вбивствам людей, котрі тебе обрали — це ганебний та недостойний вчинок для депутата, що був обраний народом», — заявила Олена Жук.

Але посіпака де-юре залишається депутатом. Тількі після обвинувального вироку його можно виключити з лав депутатів облради.

.Нагадаємо, група «За Україну» в облраді утворилась наприкінці березня цього року після повномасштабного вторгнення військ рф в Україну. Точніше — перетворилась з фракції «Опозиційний блок», деякі члени якої ніколи не приховували своїх проросійських поглядів. Наприклад, одіозна істота — Євген Балицький.

61-річний Микола Пастушенко працював головою профкому Запорізького залізорудного комбінату, що у Дніпрорудному. Був обраний депутатом Запорізької облрада від Опозиційного блоку» й у 2015 році.

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-oholosyly-vyrok-deputatu-kolaborantu-podrobytsi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top