У Запоріжжі перейменують вулицю на честь вбитих у Бердянську росіянами підлітків

У Запоріжжі планують перейменувати вулицю, щоб вшанувати пам’ять бердянських юнаків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова, жорстоко вбитих російськими нацистами у червні минулого року.

Пропонується нині існуючу вулицю Лассаля розділити на дві окремі частини і присвоїти їм нові назви

Як повідомила очільниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна, на сайті Запорізької міськради пройшло голосування щодо перейменування вулиць, і запоріжці підтримали цю ініціативу.

“Пропонується нині існуючу вул. Лассаля розділити на дві окремі частини і присвоїти їм назву імені Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова”, – зазначили в Бердянській міськраді.

Результати голосування запоріжців винесуть на засідання робочої групи з питань топоніміки, після чого районна адміністрація в Запоріжжі підготує проект рішення, який має бути затверджений на сесії міської ради.

Нагадаємо, окупанти звинувачували юних жителів Бердянська у антиросійській діяльності та стверджували, що нібито вони готували диверсію на мелітопольській залізниці. Хлопцям загрожувало до 20 років ув’язнення. Обвинуваченню передували знущання, затримання та жорстокі катування дітей та їхніх рідних.

За кілька тижнів до трагедії росіяни посилили тиск на хлопців, зазначила, координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова.

15 червня Європарламент вимагав від російської влади припинити процес проти Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова і дозволити їм виїхати на контрольовану Україною територію.

Останні дні життя хлопці переховувалися, та коли прийшли додому, до них приїхав слідчий з озброєним конвоєм і мав довгу розмову з Тиграном, але тоді їм вдалося втекти. У день вбивства хлопці відмічались в окупаційній поліції, зазначила координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова.

За пів години до того, як слідчий зателефонував батькам і сказав, що хлопців убито, мама Тіграна Оганнісянатрозмовляла з ним. Хлопець був спокійний, говорив, що гуляють і думають, як святкувати день народження Микити Ханганова.

Росіяни сказали, що хлопці нібито напали на поліцейських і ті, внаслідок перестрілки, їх убили.

26 червня Вікторія Галіціна офіційно підтвердила смерть Тіграна та Микити.

Про вбивство підлітків також заявив представник окупантів на окупованій частині Запорізької області Володимир Рогов:

«У результаті злагоджених та оперативних дій правоохоронних органів терористів було блоковано та знищено. Нині відомо, що одним із них був раніше затримуваний за антиросійську діяльність Тігран Оганнісян», — йдеться у його дописі.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що трактує вбивство двох неповнолітніх хлопців у Бердянську як позасудову страту.

27 червня очільниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна повідомила, що батькам загиблих підлітків, яких росіяни вбили в Бердянську не дали подивитися на тіла їхніх дітей.

На жаль, тіла Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова досі не передали батькам. Українська влада на найвищому державному рівні намагалася повернути тіла, однак наразі всі спроби марні, а росіяни не надають жодних роз’яснень.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-pereymenuiut-vulytsiu-na-chest-vbytykh-u-berdiansku-rosiianamy-pidlitkiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top