У Запоріжжі під час тривог можуть не зупиняти онлайн-уроки: в ЗОВА назвали умови

У Запоріжжі з початком нового навчального року виник конфлікт між батьками учнів і керівниками шкіл через те, що під час повітряних тривог вчителі зупиняли навчання, незважаючи на дистанційний формат. Наразі Рада оборони видала чіткі рекомендації щодо організації освітнього процесу в школах, які вирішують цю проблему.

Деталі рішення Ради оборони повідомила директорка Департаменту освіти й науки ЗОДА Людмила Бухаріна, передає Акцент.

Так, Бухаріна розповіла, що головною умовою продовження уроків під час тривог є безпечні умови учасників освітнього процесу. Вона наголосила, що під час дистанційного навчання відповідальність за дітей несуть батьки, які мають створити безпечні умови для навчання дитини. Що стосується вчителів, які працюють у школі, то їхні безпечні умови повинен створити керівник закладу. А ті вчителі, які працюють вдома, за законом мають самостійно забезпечити собі безпечні умови.

Це означає, що немає обставин, які можуть заважати безперервному проведенню дистанційних онлайн-занять під час повітряних тривог. Однак остаточне рішення мають ухвалювати керівники шкіл після обговорень з батьками.

Також Бухаріна відповіла на питання про те, як організовувати освітній процес за умови, що частина батьків класу згодна не припиняти навчання під час тривог, а частина — ні.

Дистанційна форма роботи передбачає синхронний і асинхронний формат долучення до освіти. Діти, батьки яких не можуть долучитися до безперервного навчання, можуть скористатися відео-контентом, завданнями, які викладає вчитель в системі, — пояснила Людмила Бухаріна.

Нагадаємо, що раніше Акцент писав про зустріч батьків учнів запорізьких шкіл і представників міської влади щодо обговорення цього питання. Тоді не вдалося дійти згоди, бо керівники шкіл і представники місцевої влади наголошували на тому, що відповідальність за учня на дистанційному навчанні під час онлайн-уроку несе вчитель або керівник закладу (насправді батьки). Саме тому керівники шкіл забороняли вчителям проводити уроки під час тривог. Тепер офіційно надано рекомендації, які дозволять організувати безперервний процес навчання. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-pid-chas-trivog-mozhut-ne-zupinyati-onlajn-uroki-v-zova-nazvali-umovi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top