У Запоріжжі посадовці розказали, що буде з виплатами для ВПО в 2024 році і кому подовжать державну допомогу

У Запорізькій області нараховується 230 тисяч осіб, що оформили статус ВПО. З них 130 тисяч людей отримують фінансову допомогу від держави.  В середньому на щомісячні виплати по регіону йде 380 мільйонів гривень. У 2024 році зміниться порядок виплат і деякі категорії більше не зможуть її отримати.

Про це повідомила під час брифінгу заступниця директора департамент соціального захисту населення Запорізької ОВА Катерина Кривошей передає 061.

У 2024 році допомогу автоматично продовжать для українців, чий майновий стан потребує додаткової підтримки. На лютий допомога подовжена всім, а з 1 березня автоматично подовжать виплати для таких категорій ВПО: непрацюючих пенсіонерів, які отримують пенсію менше 9444 гривень; людям з інвалідністю першої та другої групи; дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування; прийомних батьків та вихователей дитячих будинків сімейного типу,  а також дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей.

«Всім іншим внутрішньо переміщеним особам виплати можуть подовжити на підставі заяви. Люди повинні звернутися до управління соціального захисту населення і там перевірять їх право. Насамперед мова йде про те, що особа ВПО має інтегруватися в тих громадах, в яких вони проживають. Вони мають встати в центр зайнятості, як такі, що шукають роботу або отримати ваучер на навчання. Також є можливість отримати грант на створення свого підприємства. Також право на виплати мають право батьки, які мають дітей до 14 років, які навчаються онлайн або на змішаній формі. Ще однією підставою є наявність в сім’ї людини з інвалідністю за якою особа здійснює догляд, проте буде враховуватись середньомісячний сукупний дохід сім’ї», — зазначила Катерина Кривошей.

Посадовці наголошують на тому, що буде враховано також в якій зоні проживає людина. У 2024 році зупиняються виплати для тих, хто проживає на тимчасово окупованій території, а ті території, які підпадають під території бойових дій або можливих бойових дій, там всі внутрішньо переміщені особи продовжать отримувати допомогу.

Люди з числа ВПО, які певний час перебували за кордоном та повернулися до свого місця мешкання, також зможуть отримувати допомогу, як малозабезпечені сім’ї. Їм необхідно буде також протягом 2 місяців звернутися в центр зайнятості або самостійно шукати роботу.

«Раніше допомога призначалась на кожного члена сім’ї, а тепер оформити її зможе лише один член сім’ї, але на всіх членів сім’ї. Тобто, якщо в сім’ї є дві працездатні людини та дитина, то така особа отримує 7 тисяч гривень. Тобто, 2 тисячі на кожну особу працездатного віку і 3 тисячі на дитину. Якщо в сім’ї є дві особи з інвалідністю і дитина, то це буде 9 тисяч гривень. Кожного місяця всі внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу, проходять верифікацію через міністерство фінансів. Перевіряється їх доходи, майно та інше. Якщо людина намагалася щось приховати, то верифікація це покаже і допомога буде призупинена. Потім буде співбесіда та з’ясування всіх обставин за результатами якої допомога буде або подовжена або зупинена вже назавжди», — прокоментувала Кривошей.

Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень та для інших осіб – 2 тисячі гривень.Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Запорізькій області затверджено перелік місць тимчасового проживання ВПО.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3728967/u-zaporizzi-posadovci-rozkazali-so-bude-z-viplatami-dla-vpo-v-2024-roci-i-komu-podovzat-derzavnu-dopomogu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top