За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Анжела Марчишина, керівниця притулку. Суспільне Запоріжжя»В нас раніше діяли кризові кімнати, в яких термін перебування був до 10 діб. Це заважало комплексно допомогати жінкам. В притулку ж термін перебування до 90 діб. Цей період дає змогу комплексно допомогти».
У прихистку можна отримати психологічну підтримку, соціально-побутову допомогу, інформаційне консультування. Також спеціалісти центру можуть перенаправити в інші заклади, де допоможуть вирішити складну життєву ситуацію.
Кімната для проживання у центрі. Суспільне Запоріжжя
В приміщенні є кімнати для проживання, облаштовані всім необхідним, кімната для гігієни та пральня. Також є велика їдальня з усією необхідною побутовою технікою.
Їдальня у центрі. Суспільне Запоріжжя
Катерина — жителька Запоріжжя, вже втретє звертається по допомогу до кризової кімнати. Розповідає, рідний син завдав їй численних травм та ножових поранень. Попри судову заборону наближатися до матері, чоловік продовжує знущання. Нині жінка вимушена жити в кризовій кімнаті:
Катерина, постраждала від домашнього насильства. Суспільне Запоріжжя»Він наркоман та ще й на спиртному сильно. Від тричі судимий. У мене немає жодної частини тіла, яка не понівечена. Поламані руки, ноги, ребра, щелепа, зашита голова, ножове».
Наталя — переселенка з Пологівського району. В кризовій кімнаті опинилась через побої хлопця:
Наталя, постраждала від домашнього насильства. Суспільне Запоріжжя»Ми мало прожили разом, і сталася така ситуація, що він випив і підняв на мене руку. Вигнав з дому, і мені нікуди було йти, я пішла в відділ поліції, написала заяву, і вони мене потім привезли сюди».
Кухня у центрі . Суспільне Запоріжжя
Психологиня центра Юлія Козорез каже: жінки потрапляють до них в дуже різному психологічному стані:
«Буває таке, що жінка потрапляє з панічними атаками і, якщо її кривдник до цього переслідував довгий час, вона навіть боїться вийти. А буває в нормальному психологічному стані, але почуття гніву переповнює і це може переходити в психосоматику, наші непропрацьовані емоції».
Юлія Козорез, психологиня. Суспільне Запоріжжя
До притулку жінок та дітей привозять співробітники поліції та мобільні бригади, які працюють із постраждалими від домашнього насильства. Уся допомога тут безоплатна, каже Анжела Марчишина:
«Потрапити до нашого притулку можна двома шляхами. Або через виклик поліції, або через мобільні бригади, які працюють саме з особами, які постраждали від домашнього насильства.
Протягом року існування кризових кімнат по допомогу звернулися 105 жінок. Найменшій дитині було два місяці, а найстаршій жінці 86 років, зазначила Анжела Марчишина.
Звернутися за допомогою до мобільних бригад можна за номером телефона (061) 228-22-65 (з понеділка по четвер 08:00-17:00, п’ятниця 08:00-15:45).
Читати ще
Читати ще У Запоріжжі відкрили «кризову кімнату» для жінок, які постраждали від домашнього насильства
Читати ще Мобільна бригада допомоги тим, хто зазнав домашнього насильства: куди звертатися на Запоріжжі