Головною метою створення бренду Хортиці є розвиток острова як культурного, історичного, природного та рекреаційного комплексу
Легендарний запорізький острів Хортиця отримав власну айдентику. У Запоріжжі сьогодні презентували новий брендинг оновленої Хортиці, який стане обличчям острова не тільки в розрізі України, а й на світовому рівні.
Презентація, а також обговорення брендингу Хортиці відбулися під час четвертого етапу дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія — велике майбутнє», що відбулася в хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Протягом попередніх етапів дискусії до обговорення майбутнього Хортиці долучилося безліч експертів, істориків, громадських діячів, а також відомих людей. Сьогодні ж всі небайдужі змогли побачити перший значущий результат спільних зусиль — презентацію брендингу Хортиці.
Авторами концепції нового стилю Хортиці виступила креативна агенція bickerstaff, команда якого має в Україні найбільшу кількість нагород міжнародного фестивалю творчості «Канські леви». Роботи авторів неодноразово відзначалися нагородами на найпрестижніших фестивалях світу в категорії креативу та дизайну, таких як «Reddot», «Epica», «Golden drum».
За словами креативного директора агентства bickerstaff Іллі Ануфрієнко, вони старались зробити візуальну систему острова Хортиця зрозумілою та яскравою. Під час розробки комунікаційного повідомлення було проведено безліч глибинних інтерв’ю та досліджень вітчизняних та іноземних історичних джерел.
Головною метою створення бренду Хортиці є розвиток острова як культурного, історичного, природного та рекреаційного комплексу. Тому візуальна система ідентифікації запорізького острова є більш глибокою та всесторонньою, аніж зведення до упередження “Хортиця — це козаки і пороги на Дніпрі”.
— Нам здалося, що Хортиця — це ніби живий організм, що дуже різнобічний і таїть у собі безліч прихованих і ніяким не звіданих тайн і можливостей, з якими можна познайомитися, обмінятися і наповнитися енергією, — сказав Ілля Ануфрієнко. — Новий брендинг острова Хортиця — це графічна подорож, що розвивається разом зі знанням людини. Чим більше ми дізнаємося про острів, тим більше острів розкривається для нас у всій своїй красі. Ми дослідили і зібрали неочевидні елементи, які приховує острів, і використали їх для нашої візуальної системи. Розробили набір символів, які відображають елементи флори і фауни, певних історичних епох, містичні та абстрактні елементи — все те, що можна для себе відкрити лише в одному місці, на Хортиці. Наше позиціонування: Острів Хортиця — живий острів сили. Наше повідомлення: приїдь і відчуй.
Для багатьох українців острів Хортиця асоціюється лише з козацькою епохою нашої історії. Однак новий брендинг розширює межі й виводить на новий щабель розуміння значення головного острова країни, який поєднує правий та лівий береги України.
— Історія Хортиці почалася задовго до часів козацтва та навіть Київської Русі. Цей острів знаходився на стику цивілізацій: Київська Русь — Візантійська Імперія, Україна — Російська Імперія — Османська Імперія. Тут завжди відбувалося багато історичних подій. Тому дуже символічно, що брендинг пов’язаний з корінням, що символізує події, які розгорталися на острові Хортиця, — зазначив генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” Олександр Мироненко. — Але не дивлячись на багату історію, острів має значні перспективи розвитку не тільки як історичного та культурного центру, а також як центру відпочинку, проведення масових заходів — не тільки у масштабах Запоріжжя, а й всеукраїнського масштабу. А якщо зробити хорошу, правильну інфраструктуру, острів має серозні перспективи прийняти і спортивні змагання міжнародного рівня — марафони, тріатлон — для цього є всі необхідні умови. Це і заказник для флори і фауни. Напрямків для розвитку дуже багато. Я переконаний, що брендінг має відображати глибоке історичне коріння корінні і шалені перспективи розвитку.
Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко також зазначає, що більшість мешканців інших міст України асоціюють Хортицю саме з козацтвом.
— Острів Хортиця — це як величезний кристал, в якого є багато граней, а козацтво — це лише одна з важливих, — каже Максим Остпенко. — Поєднати в одному бренді різні прояви острову, різні його історії та різні складові — це надзвичайно складно. Після перегляду презентації брендингу в мене з’явилася асоціація, що Хортиця — це основний острів країни. Хортиця — це дійсно про якесь глибинне коріння, причому про коріння природне, і про коріння історичне, і коріння, яке дає нам перспективу в майбутньому.
Раніше команда заповідника робила кілька спроб розробки бренду Хортиці, але всі ідеї обмежувалися окремим сегментом острова. Цього було замало, щоб зробити Хортицю національним об’єктом.
— Бренд має працювати на майбутнє, — додав Максим Остапенко. -Коли ми говоримо про створення нових сучасних об’єктів, які прийматимуть тисячі відвідувачів, то розуміємо, що мають бути логотипи, сувеніри, які люди будуть привозити додому. Найголовніше, що я побачив в цій презентації, що ця айдентика має багато різних проявів. Це мене найбільше втішило, тому що ми не будемо мати якийсь стандартний значок. Ця айдентика буде моделюватися в залежності від тематики. Вона буде дуже різноплановою і в той же час об’єднана спільною ідеєю. Це буде не просто логотип. Це буде айдентика, яка працюватиме з кожною подією, кожним об’єктом, кожною локацією, з кожним відвідувачем.
Дуже позитивно оцінила запропонований брендинг для Хортиці кураторка культурних проєктів Вероніка Селега.
— Перше сприйняття брендингу завжди протирічне, — сказала Вероніка Селега. — Задовольнити потреби і очікування абсолютно різних людей неможливо. Задача брендингу — привести людину, фізично перемістити її, дати їй бажання та імпульс приїхати на острів та побачити його на власні очі. В цьому брендингу вибрали дуже чітку лінію — коріння. Мені особисто дуже подобається. Це дуже універсальний стиль, який задовольняє запит багатьох різних людей. Я сподіваюся, що не буде протиріч. Важко не погодитися, що Хортиця — про код, про ідентичність, про коріння і про місце сили.
Остаточний символ острова Хортиця зможуть обрати запоріжці та мешканці інших міст України. Саме вони вирішуватимуть, яким має бути символ Хортиці. Найближчим часом проводитиметься голосування. На вибір буде запропоновано дев’яти символів. «Индустриалка» окремо повідомить про старт голосування.
Варто зазначити, що партнером національного проєкту з відновлення острова Хортиця є Метінвест Холдинг. Цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку Державної програми «Велика Реставрація», в рамках якої острів стане максимально цікавим і комфортним для туристів.
У Запоріжжі був підписаний меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці. Роботи з реконструкції на Хортиці розпочалися 10 червня.
Вже місяць на острові тривають будівельні роботи на трьох знакових об’єктах — Кургані Єдності, Музеї історії запорозького козацтва та Козацькому колі. Козацьке коло стане простором для реалізації громадських проєктів (проведення форумів, концертів, масштабних заходів з великою кількістю учасників); на духу музею завершують зняття аварійного покриття, буде відновлено фасад, розширена виставкова площа; на пагорбі планують установлення флагштоку для державного прапора та зручних зон для усіх відвідувачів, в тому числі і маломобільних груп населення.
Варто зазначити, що оновлення легендарного острова Хортиця в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенко. За його словами, метою програми є комплексне оновлення 150-ти об’єктів культурної спадщини України за декілька років. Одним з “Магнітів України” стане Хортиця, дістатися до якої стане зручніше завдяки новим запорізьким мостам.
Фото Олександра Прилепи
Читайте также: На Хортиці розширюють дороги: як просувається реконструкція — фото
Сообщение У Запоріжжі презентували брендинг оновленої Хортиці — фото, відео появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-prezentuvali-brending-onovlenoyi-hortitsi-foto-video
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook