У Запоріжжі презентували мобільну лабораторію для моніторингу довкілля

Лабораторія має цілу низку приладів для аналізування води, повітря та ґрунту на території Запорізької області.

Лабораторія обладнана системою вимірювальних приладів, які аналізуватимуть проби ґрунту, води та повітря на території всієї області, та мають видавати інформацію у реальному часі онлайн. Вартість лабораторії — 11,5 мільйонів гривень. Кошти на її придбання рівними частинами виділила обласна та міська рада. Втім, у лабораторному центрі кажуть: з новим обладнанням чимало невирішених питань. Також на стадії допрацювання знаходиться і перелік речовин, рівень вмісту яких перевірятимуть у зразках води, повітря та ґрунту. Не виключено, що згодом цей перелік збільшиться, адже фахівці лабораторії досі не дослідили усі можливості придбаних приладів. Поки немає і фахівців, які можуть працювати з обладнанням. Зараз майбутні лаборанти проходять навчання, яке триватиме щонайменше до кінця березня.

Разом з цим, кажуть спеціалісти, лабораторія покликана лише аналізувати стан довкілля. А от можливість визначити джерело забруднення — не передбачена. Незрозуміло і яким саме маршрутом курсуватиме автомобіль. Але в обласному лабораторному центрі обіцяють: маршрут будуть підлаштовувати і під особисті звернення громадян. Сьогодні можливості лабораторії оцінили і представники підприємств та зазначили: мають пропозиції щодо вдосконалення роботи.

Попри це фахівці вже зараз підрахували, у скільки обійдеться робота лабораторії. Видатки складатимуть близько двох з половиною мільйонів гривень на рік. Звідки братимуть ці кошти — поки що теж питанням. Частину цих коштів обласний лабораторний центр планує виділити з власного бюджету, решту — сподіваються отримати з міського та обласного.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-prezentuvali-mobilnu-laboratoriyu-dlya-monitoringu-dovkillya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top