Кілька днів тому на греблі ДніпроГЕС почався технологічний злив води, традиційний для цієї пори року. Традиційною є і шкода, яку завдає водним біоресурсам цей процес.
Про це повідомляє «Акцент».
На відео, знятому поблизу греблі видно сильний потік води, який прямує від ДніпроГЕС. Цією ситуацією користуються місцеві мешканці і пернаті, які виловлюють поранену і загиблу рибу прямо з води. У таких випадках мова часто йде про вилов саме толстолоба.
Тут варто додати, що люди, які це роблять, порушують заборону на вихід на воду і знаходження у цій прибережній зоні.
@portal_akzent
У Запоріжжі після відкриття шлюзів на ДніпроГЕСі чайки та рибалки виловлюють побиту та дохлу рибу 🐟 #новиниукраїни #новинизапоріжжя
♬ оригинальный звук — portal_akzent
«Акцент» ще 2021 році звертав увагу на такі випадки. Тоді у червні у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС у Запоріжжі помітили масову загибель трирічних особин товстолобика: виявлені 4 тонни риби були без голів та мали рубані рани.
В Укргідроенерго виділяли такі основні причини загибелі риби: «Серед можливих причин загибелі товстолобика у Дніпрі – ураження хімічними речовинами, паразитами чи хворобами». У прес-службі зазначали, що затримуючі бар’єри на ДніпроГЕС «перебувають у працездатному стані».
Загиблі толстолоби у 2021 році
Загиблі толстолоби у 2021 році
Проте запорізький дослідник та дайвер Юрій Батаєв поставив крапку у питанні про причини того, що відбувається, опублікувавши фото, зроблені ще 2001 року. За його словами, вимирання риби повторюється протягом щонайменше 20 років.
«Я хочу надати тут результати моїх обстежень сороуловлювачів турбін ДніпроГЕС 1, які я зробив 21 березня 2001р. на прохання Запорізької риби. інспекції. Занурення проводилося з 01:00 до 03:00 години ночі в аванкамері ДніпроГЕС 1. Але до цього було обстежено акваторію нижнього б’єфу, що прилягає до греблі ДніпроГЕС. Саме це обстеження дало змогу дійти висновку, що загибель товстолобика пов’язана з діяльністю ДніпроГЕС», — йшлося у повідомленні.
Юрій стверджує, що саме робота ДніпроГЕСу призводить до загибелі риби. Він упевнився в цьому під час занурення. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Затримуючі бар’єри на ДніпроГЕС, фото Юрія Батаєва Затримуючі бар’єри на ДніпроГЕС, фото Юрія Батаєва Затримуючі бар’єри на ДніпроГЕС, фото Юрія Батаєва Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-ribalki-i-ptahi-vilovlyuyut-dohlu-i-poranenu-ribu-bilya-dniproges-video/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook