У Запоріжжі розробили дрон для полювання на російські підрозділи. Фото

Безпілотник у вигляді маленького літака надійно захищений від засобів РЕБ і може наводити артилерійський вогонь на позиції російських військ з висоти 3 км.

У Запоріжжі українські фахівці розробили новий військовий безпілотник, який назвали «Домахою» на честь козацької шаблі, пише «Укрінформ«.

Експерти з авіамоделювання, програмісти та радіотехніки запустили проєкт ще у 2014 році, а зараз дрон буде доречним Збройним силам України, що звільняють окуповані території. Комплекс складається з двох дронів, підготовка яких займає до 20 хвилин. Розробники називають їх «маленькими літачками» за хороші аеродинамічні характеристики, що дозволяють літати в складних погодних умовах. Вони запускаються за допомогою катапульти, а приземляються на парашутах.

«Зараз ситуація така, що скільки комплексів не роби, все одно буде замало», — говорить виконавчий директор Благодійної організації «Благодійний фонд «Слідопит» Сергій Глазунов.

З ним, а також разом з іншими розробниками «пташки» ми зустрічаємось на локації, де можна підняти її в небо. Комплекс складається з двох безпілотників, якщо ворог збиває один, то інший продовжує працювати.

«Наразі «Домаха» є розвідувальним комплексом. У майбутньому він може бути ударного типу, але це перспектива», — коментують розробники.

Максимум 20 хвилин на підготовку – і «птах» злетів у небо. Його вага – до 5 кг. Працює він на акумуляторах, яких вистачає на 2-2,5 години. Він дуже тихо літає, здатний підійматись на висоту до 3 км, зафіксувати його візуально неможливо. Але головною його відмінністю від, наприклад, дронів є те, що він може залітати вглиб ворожого тилу на 50 км.

«Його ціль — літати далеко, а не лише розглядати позиції ворога. Арта стріляє на 20 — 30 — 40 км. Цей безпілотник для наведення цілей та коригування саме цієї зброї. Адже артилерії потрібно бачити (по першому вибуху), куди прилетів перший снаряд, аби далі скоригувати», — говорить Сергій.

Розробники називають «Домаху» маленьким літачком, бо той має досить гарні аеродинамічні характеристики та тримає крило.

«Вітер на нього впливає, але не так сильно, як на той же квадрокоптер. Під опадами (якщо не злива, а просто дощ) він точно працювати може, а дрони не можуть.

Безпілотник оснащений камерою, яка дозволяє передавати якісну картинку. Він не цифровий, і саме це дозволяє уникнути таких моментів під час експлуатації, як «придушення» каналів радіозв’язку. Точніше, ворожі комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ) його можуть спробувати «придушити», але це досить складно, і «птаха» можна в ручному режимі довести «додому».

«Наразі ми допрацьовуємо деякі моменти і вже зараз проходимо сертифікацію. До кінця року маємо завершити процес сертифікації і потім його можна буде постачати у військові підрозділи. З нового року він уже може працювати на позиціях», — каже Сергій.

Нещодавно розробники презентували «Домаху» військовим. Його тестували представники різних військових частин. Відгуки отримали позитивні, мало того, військові, за словами розробників, питають, коли можна отримати безпілотник, бо саме такі «очі» на фронті дуже потрібні.

«Часу на нього багато витратили, але зараз гордість відчуваю, бо мріяли про те, щоб його зробити, величезне бажання було», — додає Сергій.

«Домаха» — це старовинна козацька шабля. Розробники кажуть, що як козаки били свого ворога за її допомогою, так само нині й українські військові нищитимуть загарбників.

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-rozrobyly-dron-dlia-poliuvannia-na-rosiyski-pidrozdily-foto.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top