У Запоріжжі співробітники СБУ запобігли терористичному акту: деталі операції

Служба безпеки України виявила та ліквідувала наміри терористичного акту у Запоріжжі. За розслідуванням, громадянин з тимчасово окупованого  Кам’янсько-Дніпровського району спільно з російськими спецслужбами планував теракт у обласному центрі.

Про це повідомляється на сайті ЗОВА.

З початком широкомасштабного вторгнення він, в обмін на лояльне відношення, пішов на співпрацю з російськими спецслужбами. Його куратором було призначено співробітника 316-го розвідувального центру  головного управління генерального штабу збройних сил рф. За завданням агент мав збирати інформацію щодо місць розташування військової техніки та особового складу ЗСУ на території Запоріжжя та області  з метою подальшого корегування  нанесення вогневих уражень.

Для виконання отриманого від свого куратора завдання, він долучив до злочинної діяльності свого родича, який мешкає у Запоріжжі. На початку лютого 2024 року, резидент отримав вказівку щодо вчинення терористичного акту у багатолюдному місці Запоріжжя. За задумом російських кураторів здійснення теракту мало призвести до численних жертв та руйнувань з метою порушення громадської безпеки та залякування населення обласного центру. Ціллю було обрано будівлю одного з вантажних відділень оператора поштового зв’язку.

З метою виконання завдання резидент проінструктував свого агента щодо  пошуку знаряддя для вчинення теракту та придбання необхідних компонентів для створення саморобного вибухового пристрою. За задумом зловмисників вибуховий пристрій мав бути доставлений до відділення під виглядом поштового відправлення, після чого агент мав здійснити його дистанційну активацію телефонним дзвінком.

Однак співробітники спецслужби спрацювали на випередження, задокументували злочинні дії обох фігурантів та затримали агента.

Наразі на підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили резиденту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

— ч. 2 ст. 28  ч. 2 ст. 111 (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб);

— ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 258 (готування до вчинення терористичного акту).

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-spivrobitnyky-sbu-zapobihly-terorystychnomu-aktu-detali-operatsii.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top