Важные новости

У Запоріжжі стартував унікальний проєкт для вчителів

Запорізькі вчителі стануть частиною проєкту STEAM-CAMP

STEAM-CAMP — це масштабний освітній проєкт для вчителів фізики, хімії, математики та інформатики.

Абревіатура STEAM (science — наука, technology — технологія, engineering — інжиніринг, arts and math — мистецтво і математика) має на увазі як отримання знань, так і здатність застосовувати їх на практиці. Завдяки STEM-підходу діти можуть розвиватися відразу в декількох предметних галузях — інформатики, фізики, технології, інженерії та математики, розуміючи, що у досліджуваної, часом нудної, теорії є і прикладний характер.

В рамках проєкту STEAM-CAMP 900 вчителів з трьох міст — Запоріжжя, Кривого Рогу і Маріуполя — вчитимуться використовувати інноваційні підходи до навчання та дізнаються, як зацікавити дітей точними науками.

Ініціатива реалізується в широкому партнерстві громадських організацій «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій», «Фонд розвитку Маріуполя» і «Криворізька фундація майбутнього» спільно з Українською Академією Лідерства за підтримки Групи Метінвест.

Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко впевнений, що люди з хорошою технічною освітою будуть затребувані завжди.

Олександр Мироненко

— Я бачу зі своєї практики, що інтерес до точних наук, роботі на виробництві та в галузях промисловості дуже сильно впав. Найчастіше це пов’язано з тим, що часто ми не можемо сформувати думку, що точні науки і робота в реальному секторі економіки — це престижно, цікаво і перспективно. Молодим людям це не цікаво.

Один з векторів проєкту — допомогти нашим викладачам орієнтувати молодь на те, що технічна спеціальність — це престижно, — зазначив Олександр Мироненко. — У бізнесу є запит на людей з хорошою технічною освітою. Ми в Метінвесті проводимо серйозну модернізацію наших виробничих фондів.

Це сучасні доменни печі, оснащені електронними системами. Вони вимагають відповідного рівня освіти для того, щоб працювати і керувати ними. Я хотів би, щоб за результатами цього проєкту ми змогли виявити тих молодих людей, яким буде цікаво, допомогти їм розвинутися, і на їх прикладі показувати, наскільки престижно бути гірником, металургом, машинобудівником, і наскільки це перспективно, в тому числі і за кордоном. Люди з хорошою технічною освітою будуть затребувані завжди.

Ирайсат

— Робота з молоддю завжди була і є пріоритетним напрямком діяльності «Платформи». Цей проєкт подвійно нам цікавий, тому що ми підтримуємо тут не тільки дітей і молодь, а й вчителів. Коронавірус вніс корективи в наше життя, і ми тепер розуміємо, наскільки важливо все, що пов’язано з діджіталізаціей, — зазначила директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедаліева. — Крім того, нам дуже хочеться підвищити престиж технічних професій, адже без цього в майбутнє нікуди. Ми впевнені, що лідерська програма STEAM-CAMP стане родзинкою нашої організації і все вийде.

Тривалість програми — 7 місяців. Навчання складатиметься з п’яти тематичних модулів, спрямованих на розвиток soft skills, стратегічного і критичного мислення, лідерських якостей.

Роман Тичковський

— Перший модуль буде присвячений цінності, мотивації буті вчителем, лідерськім якостям. Другий — інструментаріям навчання. Третій — діджіталізації, з якою більшість вчителів вже стикнулася. Четвертий модуль буде найцікавішім. Ми відвідаємо прогресивні інноваційні підприємства в Україні, які реалізують нуково- дослідницькі підході.

На п’ятому модулі зберемо всіх учасників програми, а це 900 вчителів з трьох міст, в одному залі на гала-подію. В рамках неї ми плануємо познайомити їх, щоб вчителі відчули плече один одного, відчули масштаб спільноти і разом рухалися вперед. Ми сподіваємося, що часові рамки дозволять нам провести цю подію в часи, коли пандемія коронавірусу відступить і зустріч стане реальною, — розповів керівник Української Академії Лідерства Роман Тичковський.

Переможець щорічної національної премії для вчителів «Global Teacher Prize Ukraine-2018», викладач інформатики Олександр Жук вважає, що у дітей досить високий інтерес до STEAM-освіти. Головне — направити його в потрібне русло.

Олександр Жук

— Подивіться на наші гуртки робототехніки, вони наповнені. У дітей виникає питання до вчителів під час навчального процесу. І вчителі повинні розуміти, що треба надавати відповіді на ці питання, зацікавити дітей починаючи з молодшої ланки. STEAM допомагає захопити, розвивати наших дітей. Провідна країна не може бути без такої важливої ланки. STEAM може об’єднати та залучити дітей до точних наук, — зазначив Олександр Жук.

Стати учасниками проєкту зможуть 300 вчителів Запоріжжя. Для цього до 20 січня 2021 року треба зареєструватися за посиланням https://cutt.ly/KhYxp8T.

Оскільки кількість учасників обмежена, відбір в програму буде проводитися за допомогою відеотестування та написання есе.

Читайте також: У Запоріжжі провели конкурс для аматорських театральних колективів

Фото Александра Прилепы

Сообщение У Запоріжжі стартував унікальний проєкт для вчителів появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-startuvav-unikalniy-proyekt-dlya-vchiteliv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top