У Запоріжжі створять групу по увічненню пам’яті видатних діячів козацтва

У Запоріжжі буде створено робочу групу по увічненню пам’яті Богдана Хмельницького та інших видатних діячів українського козацтва — учасників національно-визвольного руху. До її складу мають увійти історики, фахові спеціалісти та ініціативні мешканці Запоріжжя.

Учора в міськраді провели зустріч з представниками ініціативної групи, які пропонують перенести пам’ятник Богдану Хмельницькому з парку Металургів у більш популярне місце. До обговорення цієї ініціативи також долучилися історики та профільні спеціалісти міста.

Ініціативна група запоріжців, до складу якої увійшли генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, керівник Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, директор міської ДЮСШ «Спас» Костянтин Рижов, ветеран полку «Азов» Максим Зайченко, ветеран АТО, приватний підприємець Павло Бовкун, ветеран АТО, приватний підприємець Андрій Василенко, запорізький журналіст Валентин Терлецький та інші, запропонувала перенести пам’ятник Богдану Хмельницькому та створити у місті алею або меморіал видатних постатей Козацької України. До участі в черговій зустрічі запросили фахівців цієї галузі: начальника відділу охорони культурної спадщини Запорізької міської ради Ігоря Кисліцина, депутата міської ради, доктора історичних наук, доцента кафедри дизайну Хортицької національної академії Віктора Філаса, головного спеціаліста з охорони культурної спадщини департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Павла Кравчука та історика-краєзнавця, журналіста Романа Акбаша.

Експерти висловили свою думку з приводу переносу пам’ятника Богдану Хмельницькому. Під час дискусії учасники зустрічі зійшлися на тому, що в Запоріжжі важливо встановлювати нові сучасні пам’ятники, а також звертати особливу увагу на патріотичне виховання.

Незабаром в міській раді буде створено робочу групу по увічненню пам’яті Богдана Хмельницького та інших видатних діячів українського козацтва — учасників національно-визвольного руху. До її складу мають увійти ініціативні мешканці Запоріжжя, історики та фахові спеціалісти.

Читайте також: Запоріжцям продемонстрували схему проїзду по нових мостах

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-stvoriat-hrupu-po-uvichnenniu-pam-iati-vydatnykh-diiachiv-kozatstva.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top