У Запоріжжі створюється кімната психологічного розвантаження для працівників поліції

Завдяки перемозі в грантовому конкурсі ГО «Простір надії» працює над облаштуванням у Запоріжжі кімнати психологічного розвантаження для працівників поліції.

Невдовзі в одному з відділень буде створений сучасний простір для психологічної роботи. Згодом у переобладнаному приміщенні розпочнуться й психологічні тренінги. Чому саме поліцейські дуже потребують такої допомоги? Співробітники силових структур відповідальні за безпеку в регіоні, працюють в кризових ситуаціях, взаємодіють з великою кількістю людей. Все це створює постійну емоційну напругу, яка може призвести до помилок, які вони можуть скоїти внаслідок невідповідного психологічного стану.

Наслідки таких помилок можуть бути тяжкими не лише для самих поліцейських, але і для людей, які їх оточують чи з якими вони взаємодіють. Особливістю Запорізького регіону є те, що 70 відсотків області знаходиться під окупацією, в місті велика кількість нових мешканців – ВПО із окупованих територій. До того ж, багато працівників правоохоронних органів приєднались до лав ЗСУ.

Тож, за словами голови МВС, “кількість поліцейських не збільшилася, набори до поліції не проводилися, при цьому коло обов’язків і завдань у поліцейських зросло на 80 відсотків”. Складна ситуація в країні та збільшення професійного навантаження не може не позначитися на емоційно-психологічній складовій стану поліцейських. Тодж, позитивний емоційний та психологічний стан наших поліціянтів важливий для підтримки безпеки та взаємної підтримки людей на запорізьких вулицях. Завдяки роботі кімнати психологічного розвантаження працівники поліції отримають навички в управлінні стресом та емоціями.

Соціологічне опитування українців, проведене Gradus Research Company в рамках створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки восени 2022 року та восени 2023 року показало, що 51 відсоток респондентів визначають свій ментальний стан як середній.

Порівняно з 2022 роком, збільшились частки тих, хто оцінює свій стан як незадовільний [з восьми відсотків до 11-ти] та зменшилась частка тих, хто вважає свій стан задовільним [з 41 відсотка до 38-ми]. Переважними емоції, які відзначають у себе респонденти є: втома [46 відсотків], напруженість – 40 відсотків і надія 36.

Порівняно з 2022 роком, збільшилась кількість тих, хто переживає втому, безсилля, розчарування, розгубленість, відчай та самотність, та зменшилась кількість тих, хто відчуває надію та гордість.

Військовий стан, який був оголошений в Україні, також став викликом для працівників поліції, які повинні були забезпечити безпеку громадян та дотримання закону в умовах підвищеної напруги та небезпеки.  Починаючи з 24 лютого 2022 року , кожного дня працівники силових структур стикаються з емоційним напруженням при вирішенні службових завдань, які пов’язані з високим рівнем небезпеки, наражаються на психологічно-емоційний важкий стан через вибухи, людські жертви, втрати близьких людей та загалом ситуації в державі.

Кімната розвантаження створює безпечне та конфіденційне середовище, де працівники поліції можуть відпочити, зосередитися, обговорити свої почуття та досвід з кваліфікованим психологом. Цей проєкт є надзвичайно важливим для нашої громади, адже він допоможе: підвищити рівень психологічної стійкості правоохоронців, які щодня стикаються з викликами та стресовими ситуаціями; забезпечити їм можливість для відпочинку, релаксації та відновлення емоційного стану; сприяти зниженню рівня професійного вигорання та психологічних травм. Зараз йде активна робота з облаштування кімнати.

Ініціативу «Кімната психологічного розвантаження: проєкт підтримки ментального здоров`я працівників поліції» впроваджує ГО «Простір надії» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Сообщение У Запоріжжі створюється кімната психологічного розвантаження для працівників поліції появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top