У Запоріжжі тривають перевірки Держпродспоживслужби (ФОТО)

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області здійснюють перевірки характеристик продукції (нехарчової продукції), що введена в обіг на ринку України відповідно до вимог технічних регламентів, Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 02.12.2010 № 2735-VI та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України (далі — КМУ) від 13.03.2022 р. № 303 “Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану”, дозволено здійснення заходів державного ринкового нагляду на деякі види продукції, а саме:

— побутових ламп неспрямованого випромінення в частині їх відповідності вимогам Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромінення, затвердженого постановою КМУ від 14.08.2019 р. № 734 і Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів, затвердженого постановою КМУ від 3.10.2018 р. № 804;

— низьковольтного електричного обладнання в частині його відповідності вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16 грудня 2015 р. № 1067;

— обладнання в частині його відповідності вимогам Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 р. № 1077.

Органи ринкового нагляду можуть проводити планові та позапланові перевірки характеристик продукції у розповсюджувачів та у виробників (за скаргою або на підставі даних, внесених до національної інформаційної системи ринкового нагляду за ланцюгом постачання). Фахівці ринкового нагляду можуть відвідувати торговельні зали, склади, ярмарки, виставки, місця введення в експлуатацію або ж місця митного зберігання тощо.

Повний перелік продукції яка підпадає під дію технічних регламентів зазначено у постанові КМУ від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснює державний ринковий нагляд».

В ході перевірки перевіряються такі документи:

характеристики продукції (маркування) загальний опис продукції;супровідна документація, що додається до відповідної продукції (враховуючи інструкцію з користування);повний склад технічної документації, передбачений технічним регламентом;декларація про відповідність;документи для відстежування походження та обігу продукції (товарно-супровідна документація);висновки експертиз та протоколи випробувань зразків, відібраних у межах здійснення ринкового нагляду і контролю продукції;документи щодо стану виконання суб’єктом господарювання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (зокрема, у межах моніторингу дій суб’єктів господарювання, що вживаються для відкликання або вилучення продукції з обігу);інша інформація, надана згідно з положеннями законодавства.

Окрім документів, за потреби, можуть бути перевірені зразки продукції.

Важливо, що термін проведення перевірки характеристик продукції обмежений:

у розповсюджувача — не більш ніж 4 робочі дні;у виробника — не більш ніж 5 робочих днів.

Шановні споживачі!

У разі порушення ваших прав споживача ви маєте право звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області:

— у паперовому вигляді на поштову адресу: пр. Маяковського, 20-А, м. Запоріжжя, 69036;

— через електронну форму на офіційному вебпорталі Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за посиланням:

https://www.gudpss-zp.gov.ua/?page=zv id=3 form=3.

Для отримання консультацій звертайтеся до управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, за адресою: м. Запоріжжя, просп. Маяковського, буд. 20-А, телефон (061) 239-73-27. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-trivayut-perevirki-derzhprodspozhivsluzhbi-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top