У Запоріжжі туристична фірма видавала клієнтам підроблені ковідні документи: встановлюються всі причетні особи

У Запоріжжі клієнти туристичної фірми без фактичного лабораторного дослідження замовляли підробки у менеджера однієї з агенцій.

Незаконні дії жінки викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Запорізькій області. Правоохоронці встановили, що свої послуги з виготовлення підроблених довідок, вона пропонувала у месенджерах та соцмережах. Клієнти-туристи, не проходили жодних лабораторних досліджень, а лише надавали свої персональні дані, які використовувалися при оформленні фальшивих результатів аналізів на виявлення вірусу COVID. Вартість однієї такої фальшивки коливалася від 400 до 500 гривень.

Як повідомили в Національній поліції, під час проведення санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантки та в офісі туристичної агенції було вилучено зразки довідок, оформлених на різних громадян.

Слідчими було розпочато кримінальне провадження за вказаними фактами.

В ході досудового розслідування було зібрано  матеріали про те, що фігурантка діяла за домовленістю з іншими співучасниками злочинного бізнесу. За висновками судово-технічної експертизи, бланки результатів аналізу на виявлення вірусу COVID-19 методом ПЛР, виготовлялися від імені державної вірусологічної лабораторії за допомогою комп’ютерної техніки та кліше печатки цієї установи.

24 листопада, за погодженням Вознесенівської окружної прокуратури, фігурантці  повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення за  ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України. Дії підозрюваної кваліфіковано як пособництво у підробленні офіційного документа, що видається та посвідчується установою, яка має право його видавати, з метою використання його іншою особою та збуті такого документа за попередньою змовою групою осіб.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають. Працівниками поліції за оперативного супроводження відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області встановлюються всі особи, причетні до скоєння кримінального правопорушення.

Читайте також: На запоріжців складено понад 100 протоколів за порушення карантину

Источник: https://forpost.media/glavnoe/u-zaporizhzhi-turystychna-firma-vydavala-kliientam-pidrobleni-kovidni-dokumenty-vstanovliuiutsia-vsi-prychetni-osoby.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top