У Запоріжжі відбувається реставрація вітрини початку XX століття, яка раніше знаходилася в Гуляйполі

Це унікальний проєкт, спрямований на збереження історичної спадщини міста.Вітрину передали на відновлення фахівцям лише за тиждень до початку повномасштабного вторгнення. Після великої війни її було перевезено до Запоріжжя через постійні атаки росіян.

Реставрація цієї старовинної вітрини — це не лише відновлення меблів, а й збереження історичної пам’яті. Наразі відновлено втрачені дерев’яні елементи, виконано шпаклювання та підготовку до фарбування, повідомляється на сторінці у Facebook «Гуляйпільські старожитності».

Ця вітрина є своєрідним свідченням культурного та історичного минулого Гуляйполя. Вона розповідає про естетику та розкіш міщанських будинків того часу, а також про культурні уподобання того періоду.

«Такого виду меблі не були атрибутом селянського побуту. Скорніш за все, першочергово вона була елементом інтер’єру будинку заможних гуляйпільських міщан чи котроїсь із колишніх поміщицьких садиб навколо Гуляйполя.

Такі вітрини найчастіше ставились у вітальнях, а в них зберігався найкращий посуд та столові прибори для сервірування столу», — йдеться у повідомленні.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-vidbuvaietsia-restavratsiia-vitryny-pochatku-xx-stolittia-iaka-ranishe-znakhodylasia-v-huliaypoli.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top