У Запоріжжі відбувся вечір пам’яті письменника Миколи Білокопитова

Днями у Запорізькій обласній бібліотеці відбувся вечір пам’яті поета, прозаїка, журналіста, члена Національних спілок письменників і журналістів України, лауреата численних літературних премій, мешканця селища Кушугум Миколи Білокопитова. Тут же відбулась  і презентація його книги «Обіймаю білими копитами», що видана за сприяння Кушугумської територіальної громади та Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України.

На заході, як пише Літгазета, були присутні запорізькі літератори, журналісти, представники громади, вчителі запорізьких шкіл, учні, працівники бібліотеки, друзі та просто шанувальники творчості митця.

Книга підготовлена до друку колегами автора, оскільки є вже посмертним виданням, присвяченим 70-річчю від дня народження, до якого не судилося дожити письменнику. На обкладинці — білий неприборканий кінь з розбурханою гривою на фоні українського степу.

«Між іще небуттям і уже небуттям – мить коротка, яку називають життям», — така назва Вечора пам’яті, який провела голова ЗОО НСПУ Ольга Стадниченко. Сюди прийшли ті, хто хотів створити для себе гарну ілюзію присутності письменника в цьому житті, послухати його вірші, подивитися світлини із сімейного альбому у відеоряді, що підготував відділ краєзнавства Запорізької обласної наукової бібліотеки, очолюваний Тетяною Паливодою. Пані Тетяна зазначила, що Микола був для бібліотеки не чужою людиною. Презентації збірок своїх творів він презентував саме тут. Коли заходив до її кабінету – приміщення аж сяяло його енергією й гумором.

1 1

Таким пам’ятатимуть Миколу його шанувальники

Пані Ольга коротко ознайомила присутніх зі змістом книги, про яку свого часу тільки мріяв Микола Білокопитов. Тут – великі розділи гарної поезії, гумору й сатири, мініатюр, фраз, перекладених англійською мовою, прозових веселих бувальщин тощо. Загалом – майже 400 сторінок. Розповіла вона також про те, як готувалася ця книга, хто взяв участь у її підготовці. Зокрема, це члени НСПУ Лорина Філоненко, Вікторія Сироватко, Пилип Юрик і сама голова ЗОО НСПУ Ольга Стадниченко…

Нагадаємо, у грудні минулого року у селі Кушугум, що розташоване у Запорізькому районі, відбулося прощання з Миколою Григоровичем Білокопитовим — поетом-сатириком, лауреатом премії ім. Степана Руданського та Остапа Вишні.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-vidbuvsia-vechir-pam-iati-pysmennyka-mykoly-bilokopytova.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top