У Запоріжжі відкрили велику виставку воєнних плакатів київської художниці

У Запоріжжі можна подивитись нову виставку під відкритим небом з серії «Плакати воєнного часу» — звичайно, безкоштовно

Виставка київської художниці та графічної дизайнерки Даші Подольцевої стала сьомою і найбільшою експозицією з проєкту «Плакати воєнного часу», яку департамент культури й туризму Запорізької міськради організує у співпраці з міжнародним симпозіумом сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art project. Запоріжці та гості міста мають змогу побачити 54 плаката Даші Подольцевої. З них 16 робіт — на фасаді Туристичного інформаційного центру, 20 — на проспекті Маяковського (це дві локації зовсім поряд) та 18 — на площинах інформаційних стендів ТІЦ у різних місцях Запоріжжя (наприклад на зупинці «Пр. Металургів»).

Плакати воєнного часу

— Представлені роботи були створені як до, так і під час повномасштабної війни в України, — розказав директор Туристичного інформаційного центру Олексій Каніщев. — Є плакати, які були залучені до антивоєнних мітингів у містах Європи, США, в Україні.

Плакати воєнного часу

Зокрема, на виставці є роботи з проєкту Даші Подольцевої Ukraine_war — серії «Тимчасові незручності» та «Несподіваний, небажаний урожай у травні 2022». Остання — це колажі з використанням картин класиків українського мистецтва Тетяни Яблонської та Карпа Трохименко — мирні сюжети з сільського життя, в які вривається ворожа зброя.

Детальніше про художницю читайте за посиланням.

Плакати воєнного часу

—  Наш проєкт «Плакати воєнного часу» вже лунає на всю Україну, ми отримуємо відгуки, — відмітив Олексій каніщев. — Люди кажуть — дуже круто, що у Запоріжжі такий сучасний формат виставок, що можна побачити роботи крутих українських художників. Ми показували плакати авторів з Києва та Харкова. Взагалі, культурний фронт, культурний супротив дуже важливий для перемоги, для самоідентифікації.

Плакати воєнного часу

Нагадаємо, що проект «Плакати воєнного часу» департамента культури й туризму міськради став продовженням співпраці з міжнародним симпозіумом сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art projectще до повномасштабної війни.

З 2006 року BIRUCHIY приблизно у цей час організовував резиденцію художників з різних країн на березі Азовського моря у Запорізькій області. (Його організатори Генадій Козуб та Олена Сперанська — запоріжці). Те, що художники створювали під час резиденції, в останні роки показували й у Туристичному інформаційному центрі. Презентували у ТІЦ  й експозиції сучасного мистецтва окремих учасників BIRUCHIY. У цьому році узбережжя Азовського моря у нашій області тимчасово окуповано й симпозіум тут, звісно, не проводили.

Плакати воєнного часу

Зверніть увагу

Виставка Даші Подольцевої працюватиме у Запоріжжі до 2 жовтня.

Читайте також: Пісня Брітні Спірс на скрипках або Як драйвово відкривали концертний сезон у запорізькій філармонії .

Фото Олександра Прилепи, автора та зі сторінки ТІЦ

плакати
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу

Сообщение У Запоріжжі відкрили велику виставку воєнних плакатів київської художниці появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-vidkrili-veliku-vistavku-voyennih-plakativ-kiyivskoyi-hudozhnitsi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top