У Запоріжжі відкрили «Загублене кладовище Хортиці»

Як зазначає “Укрінформ”, співробітники Національного заповідника “Хортиця” та краєзнавці знайшли близько 300 стел з кладовища протестантів-менонітів ХІХ – початку ХХ століття, які були вмуровані у фундамент старої комори.

Надгробки знайшли у 2019 році і з того часу розпочався масштабний проєкт під назвою “Час збирати каміння”, завданням якого є дослідження, реставрування та музеєфікування пам’ятників менонітів виготовлених в період 1793 -1918 рр.

“Я українець менонітського походження. Мені випала честь бути на відкритті цього меморіалу. Моя родина могла тільки про це мріяти. Не можна правду стерти, особливо історичну, вона вийде на світ, нехай і через 80 років. Мої предки прийшли на цю землю пішки. Я живу на Нижній Хортиці, там поховані мої батьки, і там колись буду похований і я. Історія менонітів не закінчується тим, що вони покинули колись Україну. Сьогодні дуже важливий день в моєму житті”, – розповів під час відкриття меморіалу представник менонітської громади в Запоріжжі Борис Леткеман.

Завдяки підтримці канадської організації, благодійного фонду “Менонітський центр”, менонітської громади м. Запоріжжя, волонтерів, небайдужих мешканців міста було створено меморіал Хортицьких менонітів, який складається з 18 пам’ятників.

За словами директорки благодійного фонду “Менонітський центр” у м. Молочанськ Оксани Турчиніної, через пандемію коронавірусу канадці не змогли приїхати до Запоріжжя. Вона сказала, що виявлення цих надгробків привернуло увагу менонітів, які мешкають в Канаді.

“Коли оприлюднювалися списки імен на цих надгробках, багато людей перевіряли свої сімейні записи, аби перевірити, чи пов’язані вони, і багато людей пов’язані”, – зазначила Оксана Турчиніна.

Варто зазначити, меноніти — християнський протестантський рух, що сповідує одне з вірувань голландських протестантів-анабаптистів. Засноване Менно Сімонсом віросповідання пропагує мирне співжиття в світському суспільстві, відсутність насильства, ненасильницькі методи протесту та розв’язання спірних питань, пацифізм.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-vidkrili-zagublene-kladovishhe-hortici/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=u-zaporizhzhi-vidkrili-zagublene-kladovishhe-hortici

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top