У Запоріжжі вирішили розпочати спорудження пам’ятника захисникам України у сквері «Прикордонників»

На засіданні виконкому вирішено спорудити пам’ятник захисникам України  за проєктом, який раніше став переможцем відкритого архітектурного конкурсу. Меморіал  і навколишню територію планують побудувати за кошти міського бюджету, надані Олександрівський районній адміністрації.

Нагадаємо, встановлять пам’ятник на символічному місці — сквері «Прикордонників», де раніше знаходився пам’ятник Дзержинському. Перше засідання конкурсного журі, яке обирає найкращий проєкт, провели 16 січня. На ньому до розгляду допустили шість робіт, згодом був визначений проєкт-переможець.

Довідка

Відповідно до проєкту, композиція складається з кількох елементів: безпосереднього пам’ятника захисникам України і Стели Пам’яті загиблих. Пам’ятник – це об’ємний золотий тризуб, складений начебто з мечів. Вертикально розташований тризуб спирається на горизонтальний козацький хрест. Основа в пам’ятника вишиванкова. На постаменті написано гасло «Слава Україні! Героям слава!». Поруч із пам’ятником пропонується розташувати Стелу Пам’яті. У центральній її частині – кам’яна брила, немов посічена війною, та дзвін пам’яті.

Читайте також: Переможцю конкурсу на найкращий проєкт пам’ятника Гером українсько-російської війни дадуть премію 

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-vyrishyly-rozpochaty-sporudzhennia-pam-iatnyka-zakhysnykam-ukrainy-u-skveri-prykordonnykiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top