У Запоріжжі влада запропонувала мешканцям зруйнованого будинку видати сертифікати на нове житло, замість відбудови

Мешканці зруйнованої 9-поверхівки по вулиці Зестафонській 8 у Запоріжжі, які постраждали внаслідок ракетної атаки у ніч на 9 жовтня 2022 року, отримали відповідь про долю відбудову їх будинку. Обласна влада зазначає про те, що економічно не вигідно відновлювати весь будинок, а альтернативним варіантом є надання сертифікатів на придбання житла для мешканців.

Про це написав на своїй сторінці в Telegram голова ЗОВА Іван Федоров, передає 061.

«Ворожа ракета поцілила у будинок восени 2022-го. Вбила 19 людей. Ще понад 70 поранила. Зруйнувала чотири підʼїзди. Понад 150 мешканціввтратилиоселі.  Життя людей і майно, безжально відібране Росією, ми не повернемо. Але наша мета — забезпечити мешканців комфортним житлом. Разом з міською владою вивчили можливості відновлення будинку. Обговорив їх з мешканцями: перший і другий  підʼїздивідбудуємодокінцяцьогороку, а третій і четвертий підʼїздивідновлюватиекономічнонедоцільно. Альтернативнийваріант — задопомогоюурядовоїпрограмиЄВідновленнянадамолюдямсертифікатинапридбанняіншогожитлаубудь-якомунаселеномупунктіУкраїни», — написав він.

Процедурувидачіцихсертифікатів у ЗОВА обіцяють завершитипротягом 4-хмісяців. Діютьці документи протягом 5 років.

Нагадаємо, що раніше частина мешканців цього будинку по Зестафонській, 8 під час зустрічей з посадовцями наголошували на тому, що не хочуть відновлювати повністю зруйновані під’їзди і просять владу надати їм кошти або сертифікати на придбання житла. До цього постановою Кабміна було виділено майже 250 мільйонів на реконструкцію дому, проте провести тендер на відбудову так і не вдалося.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3748742/u-zaporizzi-vlada-zaproponuvala-meskancam-zrujnovanogo-budinku-vidati-sertifikati-na-nove-zitlo-zamist-vidbudovi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top