У Запоріжжі вперше відбувся екологічний плоггінг – фото

Екологічний забіг відбувся в рамках проєкту «Врятуємо Дніпро разом»

У Запоріжжі в рамках проєкту «Врятуємо Дніпро разом» відбувся екологічний забіг поєднаний зі збором сміття (плоггінг). Участь у ньому взяли 80 учасників, які подолали дистанцію близько чотирьох кілометрів. На цьому шляху вони зібрали понад 2 тонни сміття.

Плоггінг – це поєднання екологічного та фітнес рухів, що полягає в бігу в неквапливому темпі зі збиранням сміття вздовж свого маршруту. Рух стартував у Швеції 2016 року і швидко набув популярності серед прихильників здорового способу життя та піклування про чистоту довкілля.

Екологічний забіг відбувся в рамках проєкту "Врятуємо Дніпро разом"

За словами керівника громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Олександра Балаби, у Запоріжжі вирішили провести плоггінг, який був заснований у Швеції та став популярним завдяки соцмережам. Вперше в місті активісти біжать підтюпцем і збирають сміття вздовж узбіч.

— «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» проводить акцію плоггінг – це частина і вже завершальний етап нашого великого проєкту «Врятуємо Дніпро разом». Сьогодні бажаючи вийшли на Набережну, аби пробігтися й зібрати сміття вздовж берегу. Ми забезпечили учасників інвентарем для того, щоб їм було зручно прибирати. Вони отримають від нас сухпайок, пам’ятні призи за участь в акції. Ми сподіваємося, що надалі ця акція розшириться у масштабах та проходитиме регулярно, — сказав Олександр Балаба.

Екологічний забіг відбувся в рамках проєкту "Врятуємо Дніпро разом"

Участь в плоггінгу взяли представники запорізької школи №20 екологічного профілю. Як розповів вчитель фізичної культури В’ячеслав Шоломицький, школа є активною учасницею екологічних проєктів «Зеленого Центру Метінвест Запоріжжя» і сподівається перемогти у конкурсі й отримати реконструкцію спортивного майданчика закладу. У школі навчається 450 учнів, серед яких є чимало дітей з особливими потребами. Асистент вчителя початкових класів Дмитро Лобода, який працює саме з такими дітками, також взяв участь у плоггінгу.

Екологічний забіг відбувся в рамках проєкту "Врятуємо Дніпро разом"

Ще одна учасниця забігу Наталя Гежа займається цим видом спорту вже більше 10 років. Каже, що для неї біг є своєрідною медитацією.

— Сьогодні я захотіла поєднати приємне – біг з корисним – притиранням, щоб зробити місто чистішим. Акція дуже корисна, адже у нас дуже брудне місто. І якщо кожен візьме по брудному стаканчику і викине у смітник, місто стане чистішим. Бігати завжди корисно і зручно – будь-яка погода тільки допомагає пробіжці. Головне, щоб із задоволенням, — сказала Наталя Гежа.

Екологічний забіг відбувся в рамках проєкту "Врятуємо Дніпро разом"

Студентки електротехнічного коледжу також взяли участь у плоггінгу. За словами студентки Анастасії Посовестюк, бігтиме екологічний забіг вона з подругами Камілою Колот та Альоною Манжурою вперше.

— Я думаю, такі акції дуже важливі для нашого міста, бо вона дуже брудне. Ми зараз усе зберемо і Запоріжжя стане хоч трохи чистішим, — запевнила студентка.

Нагадаємо, що масштабну екологічну акцію «Врятуємо Дніпро разом» десять років тому ініціював та щорічно підтримує комбінат «Запоріжсталь». «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», який активно проводить озеленення міста, займається організацією цієї акції. Тільки за два карантинні роки в рамках акції «Врятуємо Дніпро разом» було висаджено 1500 дерев.

З 2012 року завдяки акції «Врятуємо Дніпро разом» за підтримки Метінвесту в Запоріжжі висаджено близько 1800 дерев, зібрано понад 180 тонн сміття. За цей час у Дніпро випустили близько 190 тисяч особин риби, встановили 8600 нерестових площ, 30 плавучих гнізд та 30 годівниць для птахів. За 10 років в акції взяли участь близько 9700 запоріжців.

Читайте также: Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі

Фото автора та Олександра Климова

екологічний
екологічний

Сообщение У Запоріжжі вперше відбувся екологічний плоггінг – фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-vpershe-vidbuvsya-ekologichniy-plogging-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top