У Запорізькій області за тиждень зареєстровано 116 звернень за медичною допомогою з приводу укусів кліщами, зареєстровано 3 випадки захворювання на хворобу Лайма.
Про це повідомили в Запорізькому обласному ЦКПХ.
Всього з початку року до закладів охорони здоров’я міста звернулось 561 особа з приводу укусів кліщами, зареєстровано 7 випадків захворювання на хворобу Лайма. На видову діагностику (ідентифікацію виду) за звітний період було доставлено 15 кліщів.
Як самостійно видалити кліща?
Людина може заразитися збудниками цих хвороб переважно через укус кліща, а також в процесі знімання павукоподібного у разі роздавлювання, пошкодження його або при розчухуванні місця укусу, внаслідок втирання в шкіру збудників інфекцій.
Інфікування людини відбувається впродовж усього періоду кровосмоктання. Тому чим менш тривалий час перебування кліща на тілі людини, тим менше ймовірність передачі захворювань. Для видалення павукоподібного зі шкіри постраждалі звертаються зазвичай в ЗОЗ. Деякі люди видаляють кліщів самостійно. При процедурі видалення іксодового кліща важливим є не розчавити його, не відірвати хоботок, не пошкодити паразита.
Невидалений хоботок або видалений неповністю може слугувати причиною болю та запалення, а також збільшити ризик зараження збудниками інфекцій.
Тому при видаленні кліща зі шкіри треба додержуватися деяких правил:
- Захват іксодових кліщів з метою видалення їх зі шкіри рекомендовано проводити петелькою нитки, пінцетом, кліщосмиком, хірургічним інструментом або захищеними рукавичками руками якомога ближче до їх ротового апарату, тримаючи членистоногого строго перпендикулярно до поверхнi укусу.
- Видаляти кліщів слід дуже обережно, не різко; краще розхитуючи маятникоподібними рухами зі сторони в сторону.
- Застосування різних рідин (олії, спирту, сметани, ефіру тощо) шляхом попереднього змазування тіла кліща є небезпечним і неефективним.
- Хоботок, що лишився у шкірі обов’язково необхідно видалити в умовах асептики або механічно, як звичайну скалку, або обробити його 5% спиртовим розчином йоду і залишити до природної елімінації.
- Пiсля видалення кліща мiсце укусу продезінфiкувати будь-яким спиртовмісним засобом, а руки ретельно вимити з милом. Не слід торкатися до слизових оболонок руками після видалення кліща.
До речі, метод викручування не показав себе як ефективний.
The post У Запоріжжі за тиждень зафікували 3 випадки хвороби Лайма first appeared on Портал Акцент.