У Запоріжжі зафіксували 4 випадки хвороби Лайма від укусу кліщів

У Запоріжжі зареєстровано чотири випадки хвороби Лайма з початку 2024 року. Захворювання є інфекційним і переноситься через кліщів.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Спеціалісти виділяють три стадії розвитку хвороби Лайма:

Рання локалізована: виникає через 1-30 днів після укусу кліща, проявляється мігруючою еритемою, що зберігається 2-3 тижні без лікування; на місці укусу кліща виникає червона папула з чіткими краями. У третині випадків хвороба завершується на цьому етапі, в інших – переходить в наступну стадію. Рання дисемінована: виникає через 3–10 тижнів після укусу кліща, проявляється множинними мігруючими еритемами, запамороченнями, мінінгізмом, менінгітом, серцево-судинними блокадами тощо. Пізня, або хронічна: виникає через місяці або й роки після зараження, з’являється неврологічними та ревматологічними проявами з переважним ураженням кістково-м’язової системи (артрити) чи нервової (нейробореліоз, хронічний атрофічний акродерматит).

Пам’ятайте, щеплення від хвороби Лайма немає.

Щоб запобігти присмоктванню кліщів: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Застосовуйте репеленти і закритий одяг при прогулянках на природі;Ретельно оглядайте одяг під час та після відвідування лісу, парку тощо. Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-zafiksuvali-4-vipadki-hvorobi-lajma-vid-ukusu-klishhiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top