У Запоріжжі журналісти «Горожанин-Інформ» заявили про викрадення обладнання на суму майже півмільйона: що сталося

У Запоріжжі журналісти газети «Горожанин-Інформ» звернулися до поліції через викрадення друкарського обладнання, яке зберігалося у приміщенні ПАТ «ЗАЗ». Акцент спробував розібратися в ситуації і зібрав коментарі обох сторін конфлікту.

Що сталося?

Засновником редакції «Горожанин-Інформ» є ТОВ «РІК-СТАР». Між ТОВ і ПАТ «ЗАЗ» було укладено договір про оренду приміщення, яке розташоване по вулиці Сергія Серікова, 5. За словами редактора видання це приміщення було без ремонту, тому редакція витратила власні 30 тисяч гривень на оновлення стелі й підлоги. Приміщення використовувалося для зберігання й використання друкарського обладнання.

Оскільки у 2017 році в орендаря виник борг, згодом приміщення за наказом голови ПАТ ЗАЗ Миколи Євдокименка було опечатано бірками з жовтня 2018 року. З того часу редакція не мала доступу до цього приміщення.

Впродовж наступних 5-ти років ТОВ «РІК-СТАР» послідовно погашало борг по орендній платі. Станом на березень 2024 року він становив 11,7 тисяч гривень.

Однак 12 березня 2024 року редактор газети Андрій Бартиш побачив у вікно орендованого приміщення, що друкарське обладнання вагою понад 2,5 тонн зникло. Одже для перевезення такого обладнання було залучено спеціальну техніку. Загальну вартість обладнання редакція визначила на суму 489 тисяч гривень.

За фактом зникнення обладнання редакція подала заяву у поліцію, яку 13 березня 2024 року внесли в ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років).

Що відповіли у ЗАЗ?

Акцент звернувся за коментарями до прес-служби ПрАТ «ЗАЗ». Нижче наводимо текст, наданий департаментом маркетингових комунікацій підприємства.

Між ПрАТ «ЗАЗ» і ТОВ «РІК-СТАР» у жовтні 2014 року було укладено договір оренди вищевказаного приміщення під друкарню. Компенсація орендарем комунальних платежів була передбачена Договором оренди відповідно до факту споживання електроенергії та води, за окремо виставленими рахунками «ЗАЗ».

Дане приміщення фактично орендар використовував як склад відходів друкарського виробництва, виробнича діяльність у приміщенні не провадилася, що підтверджується фактом відсутності використання електроенергії: сумарне споживання електроенергії склало 97 кВт за 3 роки оренди.

Повідомлення про розміщення/знаходження на орендованій площі будь-якого майна від ТОВ «РІК-СТАР» «ЗАЗ» не отримував. Протягом 2014-17р.р. приміщення використовувалося ТОВ на умовах оренди, при цьому розрахунки (платежі за оренду) з боку ТОВ здійснювалися вкрай нерегулярно, порушуючи умови договору та підписані графіки погашення заборгованості.

Так на момент припинення орендних відносин 10.11.2017:

спроби виходу на контакт із працівниками «ЗАЗ» посадові особи ТОВ ігнорували; мала місце значна прострочена дебіторська заборгованість у сумі 63 040,26 грн; від повернення приміщення в установленому договором порядку — підписання акта повернення та передачі приміщення власнику — орендар ухилявся; орендар не допускав у приміщення представників «ЗАЗ» (орендодавця);ключі від приміщення не були повернуті власнику майна.

У грудні 2017 року «ЗАЗ» ініціював претензійно-позовну роботу зі стягнення заборгованості ТОВ «РІК-СТАР» (претензія від 06.12.2017 на суму 59 307,84 грн). У результаті проведеної роботи:

у 2018 році ТОВ «РІК СТАР» частково погашено заборгованість з оренди на суму 30 437,14 грн;у 2019-2020 р.р. — погашення заборгованості не здійснювалося; у 2021 — погашено 2 870,31 грн.

Після здійснення останнього платежу у вересні 2021 року до теперішнього часу контакти з боку ТОВ «РІК СТАР» ігнорувалися. Станом на поточну дату прострочена дебіторська заборгованість ТОВ «РІК-СТАР» перед «ЗАЗ» становить 16 845 грн.

На момент орендних відносин (2014-2017р.р.) умовами договору оренди відповідальності орендодавця перед орендарем за збереження майна орендаря не передбачалася. А у зв’язку з відсутністю цінностей «ЗАЗ» у майновому комплексі, було прийнято рішення про припинення охорони комплексу з жовтня 2018 року.

З огляду на ветхість будівлі, відсутність комунікацій у ній, з 2017 до 2023 р.р. зацікавленості сторонніх організацій в оренді цієї будівлі не було. У грудні 2023 р. до ПрАТ «ЗАЗ» від одного з діючих орендарів комплексу надійшло усне звернення щодо надання в оренду додатково складських приміщень.

У відповідь на звернення проведено огляд потенційно можливих до оренди приміщень, які вільні від оренди на території комплексу, зокрема було оглянуто приміщення, яке раніше використовувало ТОВ «РІК СТАР».

Під час огляду приміщення комісія побачила засмічені відходами паперу та частинами металевих конструкцій площі. Були зроблені спроби вийти на зв’язок з колишнім орендарем, ТОВ «РІК-СТАР», для спонукання проведення прибирання та передачі приміщення власнику, але дзвінки «ЗАЗ» ігнорувалися. Після цього було прийнято рішення провести прибирання сміття власними силами.

На 01.02.2024 прибирання приміщень було повністю виконано, сміття від прибирання утилізовано.

Великою несподіванкою для «ЗАЗ» була заява колишнього орендаря ТОВ «РІК СТАР» про розкрадання «ЗАЗом» майна ТОВ із 30 найменувань на загальну суму близько 500 тис доларів США. При цьому за даними офіційного інформаційного сайту ОПЕНДАТАБОТ на поточну дату відповідно до даних фінансової звітності за 2023 рік сумарна вартість всіх актив підприємства ТОВ «РІК СТАР» становить 86 000 грн.

Також виглядає абсурдно і нелогічно зберігання майна вартістю 500 тис. доларів (редакція газети вказала вартість у гривнях — приміт. ред.) у ветхому приміщенні без фундаменту, опалення, електроенергії та не охороняється з моменту укладення договору оренди.

Реакція поліції

Акцент також звернувся за коментарем до Головного управління Нацполіції в Запорізькій області стосовно того, чи зверталися постраждалі стосовно події та які дії біли здійснені ГУНП. Нам повідомили, що відповідь можуть надати лише за запитом. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-zhurnalisti-gorozhanin-inform-zayavili-pro-vikradennya-obladnannya-na-sumu-majzhe-pivmiljona-shho-stalosya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top