У Запоріжжі зросла кількість «благодійних» шахрайств

Поліція застерігає мешканців Запорізького края від шахрайських схем з «грошовими виплатами». Та закликає не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

За інформацією ГУНП в Запорізькій області, лише за минулу добу зловмисники ввели в оману трьох жителів міста та шахрайським способом заволоділи їхніми грошовими коштами на загальну суму понад 140 тисяч гривень. За кожним фактом відкрито кримінальне провадження.

Так, 27 лютого до відділу поліції №3 Запорізького райуправління звернувся 53-річний житель Шевченківського району із повідомленням, що з його банківського рахунку зникло майже 45 тисяч гривень. Чоловік розповів поліцейським, що у відомій соціальній мережі побачив повідомлення щодо отримання грошової допомоги від держави. Він перейшов за вказаним посиланням, при авторизації в додатку «Приват24» — ввів пароль до нього та мобільний номер телефону, після чого виявив, що з картки зникли гроші.

Аналогічна ситуація сталася і з 52-річним запорожцем. Намагаючись оформити грошову допомогу від відомої міжнародної організації, потерпілий перейшов у телеграм-каналі за посиланням. Прочитавши умови оформлення виплати, ввів дані мобільного телефону та останні цифри банківської картки. Майже одразу чоловіку надійшло СМС-повідомлення про списання з його рахунку понад 16 тисяч гривень.

Також від дій шахраїв постраждала 51-річна мешканка Комунарського району. При спробі оформити одноразову державну виплату за посиланням у соціальній мережі жінка ввела логін, пароль та останні чотири цифри банківської картки, внаслідок чого з її кредитної та зарплатної карток було списано понад 82 тисячі гривень.

Нині поліцейські розшукують причетних до шахрайства у рамках відкритих кримінальних проваджень.

Правоохоронці закликають нікому не повідомляти за телефоном або в Інтернеті жодних відомостей про свої банківські картки. Переходячи за сумнівними посиланнями, ви «даруєте» зловмисникам свої персональні дані. В результаті цього шахраї можуть привласнити всі заощадження з ваших банківських рахунків.

Пам’ятайте, інформацію про справжні державні виплати та порядок їхнього отримання потрібно перевіряти лише з офіційних джерел!

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-zrosla-kilkist-blahodiynykh-shakhraystv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top