У Запоріжжя привезли унікальну карту з ляльками-мотанками, яка вже встановила рекорд України

58 майстринь з усієї України розмістили на пазлах понад 70 ляльок — мотанок.

У кожного регіону своя мотанка від «теті Соні» з Одещини, мотанку з кавуном з Херсонщини до ляльки — шахтарки на з Луганщини.На карті є й 3 мотанки з нашого краю: козак, його дружина та маленька вільняночка.

Вікторія Дев’ятко

Вікторія Дев’ятко, авторка мотанки: «Я з прифронтового Запоріжжя, де лінія болю від мене 50 км, як ніхто зараз бачу що зараз відбувається. Ляльок присвятила своєму краю. Одна лялька дівчина Запорізького козачка. Друга присвячена запорізьким полям, бо в мене ще чоловік агроном тому вона така як би мовити житниця».

Ганна Некрилова

А ось «Вільняночка» створила Ганна Некрилова, яка займається виготовленням ляльок з 2008 року. «Я народилася в Запоріжжі, але так склалося, що я 20 років жила на березі річки Вільнянки. Милувалася її красою. Я була змушена виїхати через війну, то ж це як мої спогади»

«Запорізького козака» на мапі представила майстриня Олена Соколова, вона з окупованого півдня області. Зараз мешкає на Черкащині:

«Козак — це символ як Запоріжжя, так і України. Особливо зараз коли кожен з наших захисників зараз є козаком».

Волонтерський Проєкт «Мапа України Обійми» створило подружжя переселенців Ясинуватої Оксана та Олекса Муравльови. 3 2014 вони мешкали у Краматорську, де допомагали ВПО, а згодом започаткували ГО «Український клуб «Файно”, на меті якого було патріотичне виховання.

Мапу вперше представили на День Незалежності у місті Бережани Тернопільської області, в Державному історико-архітектурному заповіднику та занесення її до Книги рекордів України.
До кожної області на цій мапі прикріплені ляльки-мотанки. Серед ляльок: мотанки-жінки, мотанки-чоловіки, і, навіть, мотанки-немовлята зі своїми матусями, а також тварини та птахи.


Кожна мотанка, за умовами акції, мала бути чимось дотичним до конкретної області. Крім того, й розмір ляльки мав відповідати розмірам області. Збирали мотанки організатори з усієї країни понад місяць. Подивитись на унікальну виставку можна буде до кінця лютого в обласній бібліотеці для юнацтва.

Фото та текст Славка Твердохліба

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhia-pryvezly-unikalnu-kartu-z-lialkamy-motankamy-iaka-vzhe-vstanovyla-rekord-ukrainy.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top