У запорізькій лікарні екстреної та швидкої допомоги лікують хворих на COVID: почали надходити хворі більш молодого віку

Ковід-пацієнтів у запорізькій лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги почали приймати 26 жовтня. Відтоді у медзакладі пролікували близько 200 хворих з цим діагнозом.

Для надання допомоги «ковідним» пацієнтам у лікарні розгорнули 100 ліжко-місць, перепрофільованих на базі кардіологічного, токарального відділення, а також реанімації. Нині зайняті з них 80. Кількість ушпиталених поки перевищує кількість тих, хто вилікувався. Так, щодень у медзакладі приймають близько 10-12 пацієнтів, а виписують – 3-5 пацієнтів.

Як повідомили в прес-службі мерії, всі ковідні ліжка у медзакладі забезпечені подачею кисню – як потоковим, так і за рахунок концентраторів.

Як розповіла завідувачка відділення інтенсивної терапії КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Юлія Петренко, у реанімації нині знаходяться десять киснезалежних пацієнтів, під’єднаних до апаратів ШВЛ. Загалом тут наявні 15 ліжко-місць. Більшість «ковідних» пацієнтів лікарні — люди старшого віку, хоча є й молодші.

— Якщо спочатку надходили хворі 70-80 років, то вчора був хворий, якому 33 роки і вночі надійшла дівчина 28 років. Більшість з них не щеплені – це 99% пацієнтів. Ще одна проблема полягає в тому, що дуже пізно звертаються до лікарні. Засиджуються до важких станів вдома, звертаються вже після тижня-двох від моменту інфікування. Люди звикли не звертати увагу на свій стан здоров’я, на високу температура. Зараз це критичні параметри, тому дуже швидко настає вкрай тяжкий стан, — додала Юлія Петренко.

Дуже багато пацієнтів мають супутні захворювання, особливо літні люди — це й цукровий діабет, гіпертонічна та ішемічна хвороби серця, які значно ускладнюють лікування й процес їх одужання.

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizkiy-likarni-ekstrenoi-ta-shvydkoi-dopomohy-likuiut-khvorykh-na-covid-pochaly-nadkhodyty-khvori-bilsh-molodoho-viku.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top