Окремий розділ у творчості краєзнавця – книги про Нестора Махна: «І вічно тополі шумлять…» [2008, до 110-ої річниці від дня народження], «Гоп, куме, не журись» [2008, народна творчість про Махна і махновців; сам Махно під псевдонімом Скромний писав вірші], «Нестор Махно і повстанці» [2009], «Нестор Махно і „Союз бідних хліборобів“» [2010], «Нестор Махно: від анархізму… до республіки» (2013), «Реформи Нестора Махна» (2013, Махно першим забрав у поміщиків землю і роздав селянам, намагався провести реформи освіти, збройних сил, культура, місцевого самоврядування).
Варто зауважити, що зала бібліотеки ледь вмістила всіх, хто захотів узяти участь у мистецькому заході. Було багато гуляйпільців: дехто приїхав навіть із Дніпра та сусідніх із Запоріжжям населених пунктів, де нині перебувають гуляйпільці.
Під час Форуму відбулася дискусія на тему «Махно – ворог чи «батько» для українців» за участі кандидата історичних наук, доцента кафедри українознавства Запорізького національного технічного університету «Запорізька політехніка» Володимира Чопа, голови ГО «Гуляйпільські старожитності» Сергія Звілінського (про махновський рух через призму родинних історій), голови Запорізької обласної організації НСПУ Ольги Стадниченко (образ Махна у творчості письменників), начальника відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради Віктора Науменка, одного зі спонсорів видання «Нестор Махно. Хто він?» Володимира Сизоненка. Модерувала захід завідувачка відділу краєзнавства ЗОУНБ Тетяна Паливода.
За матеріалами відкритих Інтернет-джерел, фото Віри Юрик