У Запорізькій області до суду передано справи, у яких жертвами злочинів стали 100 дітей

Захист інтересів дітей та протидії насильству є одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури

Органами прокуратури вживаються заходи координаційного характеру, спрямовані на подолання негативних тенденцій підліткової злочинності, налагоджена тісна співпраця зі спеціальними органами та службами на предмет профілактики злочинів серед неповнолітніх, що сприяло покращенню криміногенної ситуації.

Відповідно до останніх статистичних даних, у Запорізькій області відмічається тенденція до зниження рівня злочинності серед неповнолітніх, якими скоєно 130 злочинів проти 165 у минулому році.

У 2020 році спостерігається зменшення кількості неповнолітніх, які стали жертвами злочину. Упродовж поточного року до суду передано справи, у яких потерпілими від різних злочинів є 100 дітей, вживаються заходи щодо доведення винуватості осіб. Ювенальними прокурорами здійснюється процесуальне керівництво та підтримання публічного обвинувачення у 76 кримінальних провадженнях, 2 з яких вчинено у складі організованої злочинної групи. Більшість з проваджень за фактами незаконного використання бюджетних коштів під час будівництва та ремонту закладів освіти, закупівлі товарів, робіт та послуг. Загальна сума збитків, зазначених у позовах становить понад 3 млн. грн. Одним з пріоритетних напрямів роботи прокуратури регіону залишається забезпечення прав підлітків у місцях несвободи. На захист прав дітей при виконанні рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні інших заходів примусового характеру у поточному році притягнуто до дисциплінарної відповідальності 10 службових осіб. Завдяки втручанню Запорізької обласної прокуратури забезпечено належні умови тримання неповнолітніх в ДУ «Запорізькій слідчий ізолятор». Камера, в якій утримуються неповнолітні відремонтована, забезпечена належним освітленням та душовою кабіною. За позовами органів прокуратури з метою охорони прав і свобод дітей, у тому числі соціально-вразливих категорій, у 20 об’єднаних територіальних громадах області створено служби у справах дітей. За фактами використання земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні закладів освіти, пред’явлено позовів на суму 253 млн. грн. Державі повернуто 30 га земель навчальних закладів. Про це повідомив відділ інформаційної політики прокуратури Запорізької області. До речі, більш як 30 років тому було прийнято Конвенцію ООН з прав дитини. Читайте також: Как защищают права детей в садиках и школах Запорожья

Сообщение У Запорізькій області до суду передано справи, у яких жертвами злочинів стали 100 дітей появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizkiy-oblasti-do-sudu-peredano-spravi-u-yakih-zhertvami-zlochiniv-stali-100-ditey

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top