В умовах війни фахівці центру забезпечують санітарний та епідеміологічний добробут населення
У Запорізькій області готуються ліквідувати наслідки збройної агресії російської федерації. Штабні тренування щодо забезпечення санітарного та епідемічного добробуту населення деокупованих територій відбулися на базі Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Сьогодні, 1 липня, фахівці центру відпрацювали дії з усунення головних небезпек, які можуть виникнути внаслідок незаконної діяльності російських окупантів на території Запорізької області. Як розповів генеральний директор Запорізького обласного центру контролю і профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Тарас Тищенко, на об’єктовому тренінгу фахівці центру комплексно відпрацювали практичні дії в умовах надзвичайної ситуації.
— Ми відпрацювали відбір проб атмосферного повітря, ґрунту, води поверхневих водойм, води з відкритих джерел. Ми відпрацювали дезінфекційну обробку поверхонь, приміщень в інфекційному вогнищі, проведення робіт з дератизації та дезінфекції, — розповів Тарас Тищенко. – Практичні дії на місцевості потребують практичних навчань. В умовах війни ми повинні забезпечувати санітарне та епідеміологічне благополуччя населення на усій території Запорізької області.
Він зазначив, що наразі санітарна та епідеміологічна ситуація в регіоні залишається стабільною. Однак фахівці центру відпрацювали дії у разі викидів у атмосферне повітря будь-яких хімічних речовин в загрозливих концентраціях. У разі хімічної небезпеки фахівці центру працюють у костюмах хімічного захисту. Такий костюм захищає від найрозповсюдженіших хімічних забруднень, у тому числі від бойових отруйних речовин.
Варто зазначити, що мобільна лабораторія цілодобово досліджує атмосферне повітря та рівень радіаційного фону в Запорізькій області. Забори проб робляться на моніторингових точках, а дослідження атмосферного повітря виконуються за понад 120 показниками.
— Воду відкритих водойм фахівці досліджують на хімічні показники, на забруднення паливно-мастильними матеріалами. В тому числі ми відібрали пробу на особливо небезпечну інфекцію холеру. Пробу з водопровідної мережі та свердловини ми відібрали на вміст хімічних та мікробіологічних показників. Також ми сьогодні виконали практичне навчання з дезінфекції шахтного колодязя, — повідомив він.
Разом з тим, як зазначив Тарас Тищенко, фахівці Запорізького обласного центру контролю і профілактики хвороб проводять систематичні дослідження води поверхневих водойм на можливий вміст холерного вібріону. З 1 червня були досліджені майже сотню проб, у яких відхилень не зафіксовано.
Для того, аби виявити відхилення у показниках проб, взятих з об’єктів зовнішнього навколишнього середовища (повітря, вода, ґрунт), фахівці проводять дослідження. Грунт досліджують на вміст нафтопродуктів, важких металів. Також досліджують воду з відкритих водойм, з колодязів, з артезіанських свердловин та з мережі. Здійснюється відбір проб повітря для дослідження на залишок і вміст продуктів горіння.
Після цього уражені об’єкти обробляються спеціальними дезінфікуючими препаратами. Наприклад, колодязь із забрудненою водою очищують механічно, після чого саму воду обробляють дезінфекційним засобом «Акватабс» або «Оазис», які призначені для очищення та знезараження води.
— Буває обвал ґрунтових вод, буває замулення води, буває вода з осадом та інші забруднення, — розповіла дезінфектор лабораторного центру Ольга Куратченко. — Знезараження води необхідно для того, аби люди могли використовувати її як питну. Для дезінфекції засіб розчиняють у воді протягом 30 хвилин, після чого беруть пробу води на дослідження.
У разі виявлення вогнища гострої кишкової інфекції (ГКІ) поверхні і саме приміщення обробляють розчином дезінфікуючого засобу «Саніліту», а також виконується обробка шляхом пароутворення. А для дератизації (боротьби з гризунами), фахівці розкладають спеціальні приманки.
Злагоджена робота фахівців центру в умовах надзвичайної ситуації дозволяє тримати на контролі епідеміологічну та санітарну ситуацію у Запорізькій області, а також забезпечити оперативні дослідження необхідних об’єктів зовнішнього навколишнього середовища після деокупації наших територій.
Нагадаємо, раніше «Індустріалка» писала, чи загрожує запоріжцям холера через воду.
Читайте також: Біолабораторії, зброя масового знищення, зараження туберкульозом через гроші: які фейки поширюють росіяни
Читайте наші новини на сайті zprz.city.
Фото Олександра Прилепи
Сообщение У Запорізькій області готуються усувати санітарні та епіднебезпеки внаслідок діяльності окупантів – фото появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizkiy-oblasti-gotuyutsya-usuvati-sanitarni-ta-epidnebezpeki-vnaslidok-diyalnosti-okupantiv-foto
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook