У Запорізькій області найбільше здорожчали продукти, ліки та послуги по особистому догляду

Ціни на споживчому ринку області в листопаді порівняно з жовтнем зросли на 0,8% (в Україні – на 0,5%), з початку року – на 5,7% (в Україні – на 4,4%).

Про це зазначають в пресслужбі управління статистики Запорізького регіону, передає 061.

Продукти харчування та безалкогольні напої за останній місяць подорожчали на 1,3%. Збільшення ціни відбулось на огірки, помідори, картоплю, кабачки (на 47,7–14,1%), буряк, капусту білокачанну, сметану жирністю до 15 % включно (на 12,4–7,2%), сири м’які нежирні, масло, ковбаси варені вищого ґатунку, яловичину (на 4,6–2,4%). Ціна знизилась на крупи ячні, лимони, гриби, цукор, яблука свіжі (на 20,6–3,8%).

Одяг і взуття подешевшали на 1,6% за рахунок зниження ціни на взуття на 1,9%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,2% за рахунок збільшення фактичної плати за житло (оренди житла) (на 1,6%).

Серед предметів домашнього вжитку, побутової техніки та поточного утримання житла (на які ціна знизилася на 1,8%) найвагоміше зменшення цін відбулось на товари та послуги для щоденної підтримки будинку (на 4,3%).

Ціни на охорону здоров’я зросли на 0,1% у результаті подорожчання антисептичних засобів (на 3,3%).

Унаслідок збільшення вартості палива та мастил (на 3,2%) ціни у сфері транспорту в цілому зросли на 1,4%.

На 0,2% зросли ціни на надання освітніх послуг за рахунок підвищення вартості курсів іноземної мови (на 1,2%).

Підвищення цін у сфері ресторанів та готелів на 1,8% спричинено підвищенням цін на послуги харчування поза домом (на 1,8%).

Ціни на різні товари та послуги збільшилась на 3,3% насамперед внаслідок подорожчання послуг перукарень та закладів по особистому догляду (на 1,3%).

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що за виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту “Армія відновлення” можна отримати оплату більшу, ніж передбачалось раніше, а саме 1,5 мінімальних заробітних плат (з січня 2024 року — до 10 650 грн). З квітня наступного року цей розмір зросте до 12 тисяч гривень.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3711193/u-zaporizkij-oblasti-najbilse-zdorozcali-produkti-liki-ta-poslugi-po-osobistomu-dogladu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top