У Запорізькій області окупаційні телеграм-канали поширили фейк про розіграш подарунків від ТЦК

Представники окупаційної влади вчергове вдаються до маніпуляцій на темі діяльності територіальних центів комплектування та соціальної підтримки. Цього разу зазначають, що в Україні вже не знають, як заманити людей до війська і пропонують виграти електросамокат за оновлення даних у військкоматах.

Так, телеграм-канал окупаційної влади «Токмак Сегодня» 24 квітня з посиланням на «Военного обозревателя» опублікував допис про друковане оголошення від Київського міського ТЦК, в якому пропонують обновити свої дані та отримати промокод на покупки товарів зі знижками.  

«За «обновление данных в ТЦК», после которого обычно отправляют на фронт, предлагают промокоды на онлайн-кинотеатры и доставку суши, а также есть возможность выиграть электросамокат», — зазначається в тексті публікації.

В листівці зазначається, що промокод надають у магазині косметики Eva, ресторані Сушия та в онлайн-кінотеатр Megogo. Також в об’яві закликають взяти участь у розіграші призів, головним із яких є «електросамокат».

У соцмережах Київського ТЦК та СП відсутні згадки про нещодавно оголошений розіграш. Аналіз засвідчує, що ні відомі українські медіа, ні популярні сайти такі як Eva, Megogo та Сушия не підтверджують свою участь у таких ініціативах. Це ставить під сумнів вірогідність акції.

Умови розіграшу залишаються невизначеними, а слово «електросамокат» у тексті оголошення містить помилки, що свідчить про потенційну несерйозність оголошення. Знижка 25% на продукти жіночої гігієни для військовозобов’язаних чоловіків звучить більш ніж дивно.

У Київському міському ТЦК та СП на запит gwaramedia повідомили, що дана листівка не має жодного відношення до них.

Отже, пропагандисти вчергове створили фотофейк, та вигадали історію про те, що ТЦК дарує промокоди та проводить розіграш подарунків.

Згідно із новим законом про мобілізацію, який набере чинності 18 травня, всі призовники, військовозобов’язані та резервісти мають уточнити свої дані у ТЦК  до 18 липня. Оновити дані мають як чоловіки, так і жінки, які стоять на військовому обліку.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3770468/u-zaporizkij-oblasti-okupacijni-telegram-kanali-posirili-fejk-pro-rozigras-podarunkiv-vid-tck

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top