У Запорізькій області окупанти вигадали історію про «теракт» з хімічною речовиною, яку збиралися застосувати в їдальнях

Прокремлівські новинні сайти ТАСС і РІА Новини та окупаційні телеграм-канали «Запорожский Вестник», «Владимир Рогов», «Бердянск Актуально», «Токмак Сегодня» останні два тижні продовжують висвітлювати історію з запобіганням «терористичної» операцію українських спецслужб у Запорізькій області.

Так, минулого тижня окупаційні телеграм-канали повідомили про те, що представники ФСБ вторглися в два будинки, заарештували трьох мешканців і вилучили вибухівку та хімічні речовини, які вони з гордістю демонстрували на камеру.

На відео повідомляється про те, що вони вилучили кілька пляшок з маркуванням українською мовою «Біоспорин», які, як стверджує ФСБ, були американського виробництва і є аналогом бойової хімічної речовини «BZ».

«ФСБ РФ удалось предотвратить данный теракт. Задержаны трое граждан Украины. Изъятые препараты применяются для создания химического оружия по классификации НАТО BZ массового поражения и разрабатывались в США», — написав в своєму однойменному телеграм-каналі очільник комісії з питань «суверенітету, патріотичних проектів та підтримки ветеранів громадської палати РФ Володимир Рогов.

«Пізніше продовження цієї історії з’явилося 4 березня в телеграм-каналах «Запорожский Вестник» и «Токмак Сегодня».  Один з затриманих показав схованку на кладовищі, де нібито українські спецслужби заховали отруту та психотропні речовини все ті ж  BZ, які мали застосувати в їдальні Мелітополя.

«Завербованный Киевом мужчина показал схрон, где кроме взрывчатки обнаружили яд и психотропные вещества. Анализ химического вещества установил, что это – аналог боевого отравляющего вещества BZ, созданного в США. Такое вещество можно синтезировать только в государственных военных центрах.Как выяснили российские спецслужбы, Киев собирался совершить массовое убийство в Мелитополе. В частности, подмешивать яд в еду в обычных столовых. Целью были в том числе военнослужащие и представители местной власти», — написав окупаційний телеграм-канал.

Насправді знайдена речовина з назвою «Біоспорин» не що інше, як  «пробіотик» українського виробництва, який використовується для лікування розладів травлення та інших кишкових захворювань, спричинених дисбалансом бактерій у кишечнику, який спочатку був розроблений в Українському інституті мікробіології та вірусології Академії наук України. Якщо вміст конфіскованих флаконів не було замінено, вони жодним чином не небезпечні.

Засіб BZ (3-хінуклідинілбензилат) — білий кристалічний порошок без запаху, екологічно стійкий, з антихолінергічною дією. Він був відкритий швейцарською фармацевтичною компанією Hoffman-LaRoche в 1951 році і призначений для лікування виразки шлунка. Колись він вважався потенційно непрацездатним засобом для військових застосувань, його замінили більш ефективними хімічними речовинами, і тепер він використовується виключно як фармакологічний засіб для лікування шлунково-кишкових, урологічних або респіраторних захворювань.

Заява Росії про те, що вона знайшла хімічну зброю в руках України, може відволікати увагу від власного використання заборонених речовин або вказувати на намір майбутнього «використання у відповідь» хімікатів як зброї.  На початку лютого пресслужба Генштабу Збройних сил України повідомила, що Росія з початку повномасштабного вторгнення здійснила понад 800 хімічних атак проти військ Києва.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3746386/u-zaporizkij-oblasti-okupanti-vigadali-istoriu-pro-terakt-z-himicnou-recovinou-aku-zbiralisa-zastosuvati-v-idalnah

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top