У Запорізькій області оновлюють медичні послуги

Наприкінці квітня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочало проєкт з відновлення інфраструктури охорони здоров’я в Запоріжжі. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) на своєму сайті.

USAID HRS реалізовує програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» у дев’яти областях України, допомагаючи майже 4 млн українців. У квітні цього року Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS) розпочав впровадження двох масштабних грантових проєктів у Харківській та Запорізькій областях.

«Мета — відновити та покращити доступ до необхідних медичних послуг для близько мільйона жителів 45 громад цих регіонів», — зазначають на сайті.

Підкреслюється, що в рамках програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» в Україні загалом планується співпраця із 36 центрами первинної медико-санітарної допомоги задля підтримки розвитку їх організаційної спроможності, запровадження новітніх методів діагностики неінфекційних захворювань, розширення доступу до паліативних послуг та надання медпослуг через мобільні медичні бригади у важкодоступних місцевостях.

Партнером, який буде безпосередньо працювати із медичними закладами, громадами та населенням у Запорізькій області, став МБФ «Альянс громадського здоров’я». Проєкт реалізується до грудня 2024 року.

«Найбільше страждає медична інфраструктура та доступ пацієнтів до медичних послуг, який зараз значно ускладнений через наслідки повномасштабної війни. Тож реалізація заходів у рамках грантових проєктів спрямована на задоволення базових медичних потреб жителів прифронтових та деокупованих територій», — вказує відомство. 

Крім того, проєкт допоможе закупити медобладнання для надання вищезгаданих послуг, а також покращити компетенції двох тисяч медичних працівників у наданні діагностичних, паліативних послуг тощо.

Завдяки проєкту також планується запровадити автономне медсестринство та мультидисциплінарний підхід у 15 закладах й створити групи рівних для покращення роботи медичних працівників у 18 закладах. Крім того, буде підвищено обізнаність населення щодо деяких медичних послуг, гарантованих державою, та самодопомоги. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizkij-oblasti-onovlyuyut-medichni-poslugi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top