У Запорізькій області осипається листя з плодовитих дерев: причини

Моноліоз — грибкове захворювання плодових дерев. Воно – не нове, періодично виникає, та цього року для його розвитку та розповсюдження сприятливі умови, кажуть експерти. Зокрема, дощі.

“Це і підвищена вологість, і також у нас пізні весняні паморозки були у цьому році і це сприяло розмноженню багатьох збудників, в першу чергу, це грибкові захворювання різні і також бактеріальні захворювання. Це призвело до пошкодження даже здорових дерев, це призвело, до некрозів, тобто відмирання тканин і в подальшому, ось ми спостерігаємо опадання листків”, – зазначила доцент кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету ЗНУ Ірина Приступа.

У першу чергу, страждають кісточкові породи дерев — абрикоси та персики. У меншій мірі – вишня, слива, черешня. На урожайність це також вплине, кажуть фахівці. Адже листки забезпечують рослину органічними речовинами. Крім того, грибкові захворювання дерев, окрім листя, вражають і безпосередньо самі плоди.

Втім, запобігти таким пошкодженням – можна. В першу чергу, за допомогою спеціальних препаратів для рослин.

“Фунгіциди, так звані. Протигрибкові, якими можна оприскувати дерева, але ви розумієте, що в умовах міста цього робити не можна, це отрута, це хімікати. Але на присадибних ділянках люди, звичайно, обробляють. Ну, знову таки, після кожного дощу потрібно обробляти знову”, – порадила Ірина Приступа.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizkij-oblasti-osipaietsja-listja-z-plodovitih-derev-prichini/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=u-zaporizkij-oblasti-osipaietsja-listja-z-plodovitih-derev-prichini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top