У Запорізькій області понад 30 тисяч ВПО втратили право на виплати — радниця голови ЗОДА

Через зміни в законодавстві на Запоріжжі майже 33 тисячі сімей внутрішньо переміщених осіб (ВПО) втратили право на виплати. Про це на брифінгу зазначила радниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Наталія Будяк, повідомляє «Акцент» з посиланням на Суспільне Запоріжжя».

За словами Наталії Будяк, з березня цього року право на продовження виплат втратили переважно ті, хто має житло на неокупованій території, або здійснили покупку чи мають депозити на суму більше ніж 100 тисяч гривень. Також виплат лишилися люди, які перебувають або повернулись на тимчасово окуповані території.

В Запорізькій області нині зареєстровано близько 230 тисяч переселенців. В тому числі 45 тисяч дітей та 52 тисячі пенсіонерів.

Посадовиця також підкреслила, що кількість внутрішньо переміщених осіб у регіоні зросла на 171 000 з початку повного російського вторгнення. Зокрема, це внутрішньо переміщені особи із Запорізького, Бердянського, Василівського, Мелітопольського та Пологівського районів Запорізької області.

«Але також маємо людей з Донецької, Херсонської, Харківської та Луганської областей зареєстрованих в Запорізькій області»

В березні цього року постановою Кабміну було змінено порядок виплат ВПО. Так, з’явився перелік категорій громадян, які автоматично отримали змогу продовжувати отримувати виплати:

Право втратили: особи, які проживають на тимчасово окупованій території;мають житло на неокупованій території;зробили покупки на суму понад 100000 грн;мають депозити на суму понад 100 тис. гривень тощо.

Як розповіла радник голови Запорізької ОДА Наталія Будяк, право на отримання виплат у Запорізькій області втратили близько 33000 сімей. У постанові Кабміну зазначені категорії громадян, яким держава продовжила виплати без особистого звернення. Це, зокрема:

пенсіонери, пенсія яких станом на 1 січня розмір пенсії не перевищує 9 444 гривні;люди з інвалідністю I чи II групи;діти з інвалідністю віком до 18 років;тяжкохворі діти;діти з інвалідністю до 18 років;діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Якщо ви належите до цих категорій, але вам не було призначено допомогу автоматично – зверніться до найближчого ЦНАП, або органу соціального захисту із заявою на призначення виплати. За словами Наталії Будяк, обласна влада може створювати власну програму допомоги ВПО. Однак для цього їм спочатку потрібно буде ідентифікувати всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають на підконтрольній Україні території Запорізької області. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizkij-oblasti-ponad-30-tisyach-vpo-vtratili-pravo-na-viplati-radnitsya-golovi-zoda/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top