У Запорізькій області почали реєструватися громади Української Православної Церкви

Сьогодні, 28 травня, Департамент культури, туризму, національностей та релігій ЗОД зареєстрували перші сім громад Української Православної Церкви (Православної Церкви України) в Запорізькій області. Процес створення громад УПЦ (ПЦУ) у Запорізькій області увійшов в законодавче русло.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів директор Департаменту культури, туризму та релігій Запорізької ОДА Владислав Мароко.

«Процес створення Церкви розпочався у минулому році. На Соборі об’єдналися УПЦ (КП) і частково священики від Московського патріархату. Таким чином була створено Українська православна церква, керівником якої був обраний керівник Епіфаній. Потім створили декларацію представників церкви, вона і отримала Томас. З точки зору церковної вона сталася, однак її мали далі зареєструвати по закону.Все мало проходити в три етапи, якщо два попередні робилися на рівні міністерському, то останній – створення громад на місцях – тепер ми реєструємо на рівні обласному. Перші сім громад подали статути, взагалі прогнозуємо, що їх буде близько ста». – розповідає чиновник.

На даний момент чи є там представники від Московського патріархату не зрозуміло.

ПОДЕЛИТЬСЯ

загрузка…

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizkij-oblasti-pochali-reiestruvatisja-gromadi-ukrainskoi-pravoslavnoi-cerkvi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top