У Запорізькій області розгадують таємниці духоборів

Село Терпіння засноване на початку ХІХ століття переселенцями-духоборами. Ми приїхали в Мелітопольський район, щоби дізнатися: хто це такі

Озброївшись ліхтариком і відеокамерою, Дмитро Антіфєєв спускається у такі місця, куди інші не наважуються. Підвали старовинних будівель, катакомби, підземні комунікації та навіть печери. Таких, як Дмитро, називають дигерами — себто дослідниками підземель. Серед останніх локацій, що дослідив Дмитро, — печери у селі Терпіння Мелітопольського району. Зсередини видно, що печера, скоріш за все, не природного походження.
З кожним кроком сонячного світла стає все менше. Далі — повна темрява. У печері по коліна води. Кришталево чистої. Дмитро нарахував тут одразу кілька підземних джерел.Перед кожним спуском Дмитро, так би мовити, вивчає історію локації та доповнює відео цікавими історичними фактами. Кінець 18 — початок 19 століття. Південну територію нині Запорізької області, а тоді Таврійської губернії, заселяють представники різних національностей і народів: німці-меноніти, євреї, ногайці, вірмени, росіяни та багато інших.
Духобори — це переселенці з Тамбовської та Володимирської губерній тодішньої Російської імперії. Фактично, це релігійна громада, яка мала свої закони та власні життєві принципи. Адміністративним, культурним і соціальним центром Терпіння історики вважають сирітський будинок.
На “Цілющі джерела” ми приїхали разом з Дмитром. Він уже бував у цих місцях та досліджував їх історію. Навколо озера розташовано кілька джерел. Вважають, що вода у них свячена. Втім, це не єдина пам’ятка села Терпіння. Оскільки Дмитро пов’язав своє життя з дослідженням підземель, дізнався, що на околиці села є печери, цілком ймовірно, створені духоборами.
Ймовірно, ці печери слугували таким собі колодязем, адже господарство духоборів було чималим. Спільне господарство та своє трактування віри — не єдине, що цікавить науковців. Заслуговують уваги також унікальний та, можливо, незвичний побут та звичаї духоборів.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizkiy-oblasti-rozgaduyut-tayemnitsi-duhoboriv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top