У Запорізькій області школярам дозволили вчитися вдома

3 1 вересня діти отримали можливість навчатися вдома, не відвідуючи школи.

Міністерство освіти пропонує школярам і їхнім батькам вибрати для себе сімейну форму освіти. Для цього достатньо буде написати заяву на ім’я директора школи.

– За новим законодавством, вважається індивідуальним сімейну освіту, екстернат і педагогічний патронаж,пояснює державний експерт Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Олена Линник.Педагогічний патронаж передбачає супровід педагога від школи, екстернат і сімейне освіту – це тільки консультації та оцінки. Сімейний освіту і екстернат дуже схожі між собою, але різниця в тому, що на сімейне мають право всі, а екстернат – для обмеженого переліку осіб.

Передбачається, що перейти на сімейне освіту буде дуже просто: достатньо написати заяву і принести його в школу за місцем реєстрації. Приймати заяви будуть з 1 вересня – тоді-то і запрацює відповідне положення.

За словами заступника начальника міського управління освіти Олени Чернишової, в Мелітополі ще жодна дитина не отримує сімейного освіти. Це нововведення як для Мелітополя, так і для всієї України, бо не прописаний детально весь механізм цієї форми навчання. Поки тільки обумовлено, що педагоги допоможуть скласти навчальний план, проведуть консультації з батьками, а в кінці семестру дітей чекатимуть оцінка їх знань. При цьому все навантаження по навчанню дітвори буде на батьках, і чи будуть вони навчати свою дитину самі, або наймуть репетиторів – вирішувати їм.

А ось екстернатна форма навчання в Мелітополі вельми популярна. Понад 100 осіб отримують таку освіту в навчальних закладах міста, в тому числі і дорослі люди, які свого часу не отримали атестат про освіту і тепер надолужують згаяне. Екстернат передбачає самостійне навчання за консультаційної підтримки педагогів школи. За підсумками року школа пропонує учневі написати письмові контрольні роботи з усіх дисциплін, у тому числі і фізкультури. При цьому, якщо обрана школа працює за програмами поглибленого вивчення окремих предметів, то і екстернатніку доведеться здавати їх за цими програмами.

Джерело: Местные новости

Источник: https://forpost.media/glavnoe/u-zaporizkij-oblasti-shkoljaram-dozvolili-vchitisja-vdoma.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top