У запорізькому ботсаду квітне «королева води», оспівана в легендах народів світу

У запорізькому ботсаду розквітла красуня німфея

У запорізькому ботсаду у водоймі обрядової зали почала квітнути красуня німфея (Nymphaea candida). Про це співробітники повідомили на сторінці ботанічного саду у  Facebook.

Німфеї  по праву вважаються «королевами води». Свою назву ця рослина отримала на честь ніжних напівбожественних німф — покровительок природи і водної стихії.

У запорізькому ботсаду квітне "королева води", про яку складали легенди різні народи світу

У слов’янських народів ця квітка була пов’язана з казковими русалками. А за  скандинавськими легендами, у кожної німфеї є свій друг-ельф, який народжується і вмирає разом з квіткою.

Часто про ці квіти згадується в давньогрецьких міфах. Німфею іноді називають «дитя сонця». Адже її чудові квіти розкриваються у всій красі з першими сонячними променями, а закриваються з настанням сутінків.

-Різноманітні німфеї можна знайти на багатьох водоймах, причому як з проточною, так і зі стоячою водою. Але мало хто знає той факт, що вони застали ще часи динозаврів, — пишуть співробітники ботсаду. —  Завдяки німфеям були розроблені особливі фарби, що відштовхують бруд. І квіти, і листя цих рослин виділяють речовину, завдяки якій вони не псуються, а тому завжди виглядають чистими.

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що У запорізькому ботсаду квітне рослина, волокна якої використовують для виготовлення одягу

Читайте також: У Запорізькій області з-під обстрілів врятували маленьке оленятко — фото

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Сообщение У запорізькому ботсаду квітне «королева води», оспівана в легендах народів світу появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizkomu-botsadu-kvitne-koroleva-vodi-ospivana-v-legendah-narodiv-svitu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top